Dizi Dünyası Karışacak Reytingleri Yıkacak Yep Yeni Dizi Projesi Geliyor

Dizi Dünyası Karışacak Reytingleri Yıkacak Yep Yeni Dizi Projesi Geliyor

Televizyonlarda reyting savaşı sürerken yeni yapımlar da ardı ardına müjdelenmeye devam ediyor. Son müjdeyi veren kişi ise ünlü yönetmen Selçuk Aydemir oldu. Aydemir, yeni dizisi hakkında bakın ne ipuçları verdi?

Komedi yapımları ile tanınan başarılı yönetmek Selçuk Aydemir çok yakında çekimlerine başlanacak olan dizisinin ayrıntılarını paylaştı.

Çalgı çengi, İşler güçler gibi yapımlara imza atan başarılı yönetmen Selçuk Aydemir, yeni bir dizi için tekrar koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Başarılı yönetmen, Üs Yapım şirketi ile anlaşmayı imzaladı. Yeni dizi ise büyük bir ihtimalle dijital mecra üzerinden yayınlanacak.

"Adım Başı Kafe"

Dizinin kadrosu ya da konusu hakkında bir bilgi sızmadı. Ancak gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, dizinin adı "Adım Başı Kafe" olacak. Dizinin aslında çekimleri de nisan ayında başlayacak ancak setten hiçbir bilgi bugüne kadar sızmadı. Ne konusu ne türü ne de oyuncularının kim olduğu belli olmayan dizi hakkındaki belli olan başka bir bilgi ise senaryosunu yazan isimler... Dizinin senaryo koltuğunda Ebru Aydemir ile Erdal Şahin oturuyor.

Nisan'da çekimler başlayacak

Selçuk Aydemir ise dizinin yönetmen koltuğunda. Adım Başı Kafe'nin çekim hazırlıkları yoğun bir tempo ile devam ediyor. Nisan ayının ilk haftasında başlayacak olan çekimlerin ardından tahmin edilenlere göre ise dizi seyircisi ile haziran ayı gibi buluşabilir.

Selçuk Aydemir, son olarak Netflix'te yayınlanan ve büyük ses getiren 50 M2 dizisini çekmişti: Başarılı yönetmen yine dijital içerikler için iş yapmaya devam edecek. 

Selçuk Aydemir kim?

İstanbul doğumlu başarılı yönetmek Selçuk Aydmeir dünyaya gözlerini 6 Haziran 1982 senesinde açtı. Ünlü yönetmen üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde aldı. Uçak ve Uzay Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünden lisans diplomasını alan Aydemir, sanat aşkını ise kaybetmedi. 

2003 senesinde Nemrud adında bir belgesel çekti. Ünlü yönetmenin televizyona ilk adım attığı işi de bu belgesel olmuştu.

Kuzeni olan Burak Aksak ile beraber Ramazan Güzeldir adlı dizinin senaryosunu yazdı. Sonrasında hem senaryo hem de yönetmen koltuğuna oturduğu İşler Güçler dizisi ile televizyondaki başarısını ispatladı.

İlgili Haberler