Doğalgaz Faturalarınız Bu Sistem Sayesinde Yüzde 50 Düşüyor

Isı yalıtımı yapılan binaların dış cephesinin zorlu havalara karşı dayanıklı bir hale geldiğini herkes biliyor fakat doğalgaz faturasını yüzde 50 oranında da düşürdüğünü biliyor musunuz?

Doğalgaz Faturalarınız Bu Sistem Sayesinde Yüzde 50 Düşüyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2020 23:54

Kış aylarına hazırlığın ilk aşaması, binaların dış cephesinden başlıyor. Isı yalıtımı yapılmayan evler, kış aylarında yeterince ısınmadığı için bütçeyi zorlayarak, doğalgaz faturalarının yüksek gelmesine sebep oluyor.

Gaziantep Koruset A.Ş yetkilisi olan Aydın Aşut, kış ayları öncesinden vatandaşları uyardı ve konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Aydın Aşut, Zorlu hava şartlarından korunmak için ısı yalıtımının önemli olduğundan, ısı ve enerji tasarrufu yaptığını dile getirdi.

Aynı zamanda, ısı yalıtımının soğuk veya sıcak havaların binaya girişini engellediğini, bu sayede sağlıklı bir şekilde yapılan dış cephe mantolamasının evlerin aylık harcadığı ısınma bütçesini de yüzde 50 oranında düşürdüğünü dile getirdi.

Ulusalpost'un İhlas Haber Ajansından derlemiş olduğu habere göre : Aydın Aşut, ısı yalıtımının, enerji tasarrufu sağlaması ile birlikte evlerin ömrünü uzatarak, çevre kirliliğini azalttığını bu sayede doğaya katkısı olduğunu bildirdi.

Mantolama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Aydın Aşut, mantolama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlara değinerek, ‘’Mantolama öncesi konutun mevcut şartlarının iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekir.

Yalıtım için kullanılan levhaların yapışma mukavemetinin daha sağlıklı olması için konutun dış yüzeyinin doğru biçimde tahlil edilmesi gerekir. Uygulama yapılması için gerekli detayların (mermerler, doğramalar, çatı detayları gibi.) doğru biçimde çözülmesi gerekmektedir.

Cephede yer alan klima ünitesi, antenler ve yağmur iniş boruları gibi aparatların sökümü ve ısı yalıtım işleminin bitmesinden sonra nereye konumlandırılacağı konularında da karar verilmelidir.’’ dedi.

‘’Firmanın Referansları Önemli’’


Firmanın referanslarının oldukça önemli olduğunu dile getiren Aydın Aşut,’’Isı yalıtım yapacak olan firmadan kesinlikle referanslar istenmeli ve mümkünse devam eden çalışmalara ya da tamamlanmış en yakın konutlara giderek firma hakkında bilgi edinilmelidir. Pandemi döneminde, biz firma olarak vatandaşlarımızın yanındayız.

Bu kapsamda vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı için iş sonu ödeme seçeneğini getirdik.

Bütün işlerin teslimi sonrasında, peşinatsız senetle 24 ay ve kredi kartı ile 12 taksit ödeme seçeneği ile herkesin bütçesine hitap etmekteyiz.

Uygun koşullarda konutunuzun yalıtımını yaptırırsanız hem yaz ayları hem de kış ayları sizin için bahar havasında geçecektir’’ dedi.

Aydın Aşut, ısı yalıtımının ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Konutunuzun ısısı için önemli olduğu gibi ay sonunda gelen faturalarda da düşüş olduğunu dile getirdi. Mantolama sisteminin her mevsim faydalı olduğu konusunda vatandaşları bilgilendirmiş oldu.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERMEDEN ALINTI YAPILAMAZ.. 

Mehmet Metiner'in Arınç tepkisi sürüyor. Arınç CHP'ye hayırlı olsun dedi ve anında sildi..