Doğalgaz Faturalarıyla ilgili önemli karar! 31 Mayıs'a kadar süre verildi

Doğalgaz Faturalarıyla ilgili önemli karar! 31 Mayıs'a kadar süre verildi

Doğalgaz faturalarını ödemekte zorlananlar için müthiş bir haber geldi. Borcu olanlar için kampanyayı resmen duyurdu. Kampanyanın son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2021 olarak açıklandı... Katılmak için...

Koronavirüs nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılarla beraber faturaları ödemek bile zorlaşırken gelen zamlar da işleri iyice zorlaştırıyor. Özellikle doğalgaz faturaları kış boyunca epey kabarık geldi. Bu nedenle pek çok vatandaş faturalarını ödemekte zorlanırken, İGDAŞ abonelerinin borçtan kurtulmaları için bir kampanya başlattıklarını duyurdu. Bu şartları taşıyan borçlular için iki farklı taksitle ödeme seçeneği sunulacak...

Kampanyanın şartları...

Gecikmiş olan doğalgaz faturası borçlarını taksitlendirerek ödemek isteyenler için büyük bir fırsat olan kampanyaya 31 Mayıs tarihine kadar başvurulabiliyor. Son ödeme tarifi 25 Aralık 2020 ya da daha öncesi olan kişiler yararlanabilecek. Ancak bu tarihten öncesinde bir değil en az iki ödenmemiş faturanın olması gerekiyor. Diğer bir seçenek ise 1 Kasım 2020'den öncesinde ödenmemiş bir faturası olanlar da başvuruda bulunabilecekler.

Kampanyadan faydalanamayacak olanlar

Ancak bakıldığında daha öncesinde borcunu yapılandırıp ödeyememiş olanlar bu kampanyadan faydalanamayacaklar. Borcunu taksitlendirse de ödeyememiş ya da kampanyanın başlangıç tarihine dek yasak takibe alınmış olan faturalar da kampanyadan faydalanamamaktalar.

Kredi kartı ile ödemeye...

Kampanyadan faydalanmak için iki farklı ödeme seçeneği var. Ancak ödeme aracına göre kampanya koşulları da değişiklik gösteriyor. Kredi kartı ile kampanyaya katılacak olan kişiler abonelerin kullanacakları kartlar Bonus, Akbank Axess, World, Paraf ve Maximum, Bankkart olarak belirlendi. Bu kartlara sahip olan aboneler İGDAŞ'ın web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabiliyorlar.

Şartları karşılayan kartla ödeme yapacak olan aboneler anapara ile birlikte kampanyaya giriş tarihine kadar olan gecikme bedellerini on takside bölebilecekler. Hatta bu gecikme bedeline vade farkı, komisyon ya da ek bir ücret yansıması olmayacak.

Nakit ödeme yapacak olanlar

Nakit ödeme yapmak isteyenler ise yine kampanyaya giriş tarihine kadar yansıyan gecikme bedelini peşinatla beraber öderlerse, borçlarını biri peşin olacak şekilde dört taksite bölebiliyorlar. Herhangi bir vade farkı yansıması olmayan ödemeler için ise veznelerden taahhütname belgesi imzalamak gerekiyor.

İlgili Haberler