Doğu Perinçek'ten Erdoğan'a çağrı : Belgeleri açıkla, birkaç komutanda da var!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek gündemi sarsacak Abdullah Gül açıklamasında bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Açıklamasını istediği belgeler neydi peki?

Doğu Perinçek'ten Erdoğan'a çağrı : Belgeleri açıkla, birkaç komutanda da var!
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2021 06:56

Habertürk TV kanalında Doğu Perinçek Fırtınası Esti. Perinçek son açıklamasıyla adeta yeri yerinden oynattı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yine gündemi sarsacak açıklamalara imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Perinçek bomba bir iddiayı öne sürdü.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Colin Luther Powell ile 2003 tarihinde yaptığı iddia edilen anlaşmayla ilgili AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.. 

Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı adlı TV programına konuk olan Doğu Perinçek, yapılan anlaşmanın devam ettiğini ve bunu açıklamanın "Türkiye için namus meselesi" olduğunu öne sürerek "Sayın Tayyip Erdoğan'ın sorumlulugu var.
 
Bu anlaşma bütün belgeleriyle ilan edilmeli. Buradan talepte bulunuyorum. Bu anlaşma Özden Örnek'te vardı. İtiraf etti, 'var bende' dedi. Bize verecekti, vermedi. Çocukları da vermiyor ve ayıp ediyor. Başka komutanlarda da vardı." açıklamasında bulundu.

Öte yandan Doğu Perinçek, Gül ile ABD arasında yapıldığı iddia edilen anlaşmanın bazı maddelerini de "Ortadoğu'daki rejimler değiştirilecek. PKK yasallaştırılacak. Rauf Denktaş etkisi Kıbrıs'tan temizlenecek. Türkiye topraklarında özerklik ilan edilecek." iddiasında bulundu.. 

"HER YAPTIĞIMI AÇIKLAMAM Kİ..."

Dikkat çeken bir ayrıntı daha yer aldı.  O dönem Dış İşleri Bakanı olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, söz konusu o anlaşmayla ilgili 23 Mayıs 2003 tarihinde Vatan Gazetesi'nden Sedat Sertoğlu'na verdiği röportajda dikkat çeken şu ifadeleri kullanmıştı:

 "Ben bu gezileri yapmadan önce, şimdi senin oturduğun koltukta (Eliyle koltuğa vurdu) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki... Powell Suriye'ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var.."

Şimdi gözler Doğu Perinçek'in açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'da.. AKP'den Perinçek'e nasıl bir yanıt verilecek veya Abdullah Gül bu konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacak çok merak ediliyor.

Kaynak: GERÇEK GÜNDEM