Dökülen Saçlara Kökünden Çözüm! Kellik Oluşumuna Anında Müdahale Eden Lavanta Kürü!

Dökülen Saçlara Kökünden Çözüm! Kellik Oluşumuna Anında Müdahale Eden Lavanta Kürü!

Mevsim değişikliği, vitamin eksikliği veya genetik problemlerle dökülmeye başlayan saçlara lavanta kürü ile müdahale edin! Lavanta kürü düzenli kullanıldığında hem saçları tekrar çıkarıyor hem de...

Kış aylarında özellikle saçları korumak çok daha ayr bir zahmet gerektiriyor. Gittikçe dökülen ve kelleşme belirtisi gösteren saçlar için bu kürü uygulayabilirsiniz. İşte ünlü kimyager ve akademisyen İbrahim Saraçoğlu'nun önerisi olan lavanta kürü tarifi!

Saç dökülmesine karşı önlem almak ve kelliğe karşı erkenden müdahalede bulunmak önemlidir. Bu nedenle aslında kürleri uygulamadan önce kelleşmenin kaynağına inmek ve saçların neden döküldüğünün araştırılması gerekmektedir. Kimi saç dökülmeleri genetik ya da mevsimsel geçişler olsa bile bazı dökülmeler ciddiye alınması gereken sağlık problemlerinin yansımaları da olabilir. Bu nedenle anormal bir dökülme ile karşı karşıya kaldıysanız bir uzmana görülmeyi ihmal etmeyin.

Saç dökülmesinin nedenleri değişkenlik gösterir

Bunun yanında saç dökülmeleri stres kaynaklı da yaşanabilmektedir. hayat akışına bazı farklılıklar katarak stresten uzaklaşmak, kimyasal içerikli şampuanlar yerine bitkisel içerikli olanlara yönelmek soruna çözüm getirebilir. bunun yanında gün içerisinde saç dökülmesi yaşanması aslında gayet doğaldır. Gün içerisinde saçlarınızı tararken tarakta bir kaç tel saç görünce endişeye kapılmaya gerek yoktur. Fakat absürt boyutlarda bir dökülmede anında müdahale çok önemlidir.

 

Özellikle erkeklerin başına daha çok gelen kelleşmeye karşı da dökülmeler başladığında bazı bakımlar gerekebilir. Saçlar için lavanta kürünü düzenli olarak kullanmak daha sağlıklı saç köklerine sahip olmayı sağlayabilir. İşte saç dökülmesine karşı lavanta kürü tarifi...

Lavanta Kürü Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu'nun önermiş olduğu bu kürü yapmak için ihtiyacınız olan tek şey lavanta çiçeği. Aldığınız ya da bulduğunuz lavanta çiçeklerini evde kaynatarak hızlıca kürü elde edebilir, düzenli kullanımda da etkisini görebilirsiniz. 

Kürü yapmak için ise gereken lavanta miktarı bir yemek kaşığı kadardır. Lavanta yapraklarından bir yemek kaşığı kadarını alıp, kaynamaya başlayan iki veya üç su bardağı kadar suyun içerisine atın. Ocağın altını kısarak lavanta yapraklarının beş dakika bu suda kaynamasına izin verin. Beş dakika kaynadıktan sonra ocağın altını tamamen kapatın ve ılımasını bekleyin. Ilıyan lavantalı suyu süzgeçten geçirin. 

Haftada iki kez...

Kürü uygulamak için saçlarınızın temiz olması gerekmektedir bu nedenle yıkamış olduğunuz saçınıza uygulamaya dikkat edin. Kür suyunu saçınıza dökerek saçlarınızın dibine masaj yapın. Yarım saat kadar saçınızda beklemesi gereken kürü, bir yandan muhakkak masajla devam ettirin. Otuz dakika süren masajdan sonra kürü ılık su ile akıtıp saçınızdan arındırın. Haftada iki kez uygulamaya özen gösterin

İlgili Haberler