Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat etmelisiniz.. Son yöntemleri herkesi şaşkına çevirdi!...

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat etmelisiniz.. Son yöntemleri herkesi şaşkına çevirdi!...

Dolandırıcıların yeni yöntemi artık pes dedirtti.. İnsanlar koronavirüse yakalanmadan kendimi ve sevdiklerimi nasıl korurum derdinde iken dolandırıcılar hastalık falan dinlemiyor. Yeni yöntemle karşımıza çıkan dolandırıcılar bakın bu sefer ne yapıyor.

İnsanlar koronavirüse yakalanmadan kendimi ve sevdiklerimi nasıl korurum derdinde iken dolandırıcılar hastalık falan dinlemiyor. Yeni yöntemle karşımıza çıkan dolandırıcılar bakın bu sefer ne yapıyor.

SMS Gelirse Sakın Tıklamayın!

Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemle insanların duygularıyla oynayan dolandırıcılar bu kez de vatandaşı Sağlık Bakanlığı üzerinden kandırıyor.

Dolandırıcılar rastgele belirledikleri telefon numaralarına şu mesajı gönderiyor: "Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan 3 bin lira sosyal destek ödemenizi almak için hemen tıklayınız, diğer sitelere itibar etmeyiniz" yazılarak mesajın içinde bir de ulaşabileceğiniz internet adresi linki bulunuyor. Bu linke tıkladığınız anda tüm hesaplarınıza ulaşarak bankada paranız varsa hepsini bir anda ele geçiriyorlar.

Bunun üzerine vatandaşı uyarmak isteyen İl Sağlık Müdürlükleri, Sağlık Bakanlığı'nın görevinin sadece halkın sağlığı ile ilgilenmek olduğunu yapılacak herhangi bir sosyal yardımla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ilgilendiğini belirttiler. Yine de bir süre sonra farklı bir bakanlık ismi ile gelebilecek yeni sms'lere karşı dikkatli olun belki dolandırıcıların yeni yöntemi o bakanlıkların ismini kullanmak olabilir. 

Kredi Kartına Dikkat!

Bir diğer dolandırıcılık yöntemi ise, kredi kartı ödemelerinde yapılıyor. Kredi kartınız ile yapacağınız online alışverişlerde sitenin güvenilirliğine ve 3D güvenlikli işlemler yapmaya özen gösterin. 3D işlemi esnasında tarafınıza gelen güvenlik kodunu kimse ile paylaşmayın. 

Ayrıca tanınmayan numaralardan gelen çağrı ve aramalara dikkat edin. Bankadan arıyoruz denerek kart bilgilerinizi isteyen kimseye itibar etmeyiniz. Ola ki bir anlık dalgınlığınızla bu bilgileri paylaştınız ardından hemen bağlı olunan bankaya ulaşarak kartınızı iptal ettirin.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz