Dolar fırladı, Yeşilada yorumladı! Atilla Yeşilada'dan çok kritik dolar kuru yorumu!

Dolar fırladı, Yeşilada yorumladı! Atilla Yeşilada'dan çok kritik dolar kuru yorumu!

Dolar yeniden fırlayınca endişeler yükselişe geçti. Atilla Yeşilada ise konuyla ilgili kendi youtube kanalından açıklamalar yaptı. Yatırımcıları ilgilendiren açıklamalar yapan Yeşilada, ilerleyen dönemlerdeki dolar kuru tahminlerini dile getirdi...

Dolar kuru 7.20 TL'ye kadar düşmüşken tekrar yükselişe geçti. 7.50 barajını aşarak 7,53'ü gören dolar kuru herkesi endişelendirdi. Atilla Yeşilada ise durumun değerlendirmesini yaparak henüz endişelenecek bir şey yok mesajını verdi. 

Sebebi Joe Biden'ın açıklamaları...

7,20'li değerlerden 7,50'yi aşan dolar kuru hakkında Atilla Yeşilada konuştu. Sami Altınkaya’nın Youtube kanalına davet edilen ve doların yükselişini yorumlayan Atilla Yeşilada Biden’in teşvik paketi açıklamalarının doların yükselişinde etkili olduğunu bildirdi. Atilla Yeşilada'ya göre Biden'ın yaptığı teşvik paketi ile ilgili açıklamalar doların satışlarında bir domino etkisi yarattı. Bu nedenle de dolar kurunda yukarı doğru hızlı bir yükseliş gözlemlendi. 

Kalıcı olmayacak...

Yeşilada, ani yükseliş sebebinin tamamen Biden açıklamaları ile bağlantılı olduğunu dile getirirken kurdaki artışların da buna bağlı olarak çok sınırlı olacağını dile getirdi.
Yükselişlerin geçici olduğunu savunan Yeşilada, senenin başında dolar için yaptığı tahminlerde ısrarcı olduğunu belirtti. Joe Biden'ın Başkanlığa gelerek ne hedeflediği belirlenene kadar kurun durulmayacağını dile getiren Yeşilada, bu yapılacakların sonucu ile de dolarda yine gerileme olacağını tahmin ediyor. Hala doların 7 lira olarak seyredebileceğini açıklayan Yeşilada, dengenin değişmesi için siyasi riskler dışında bir etken olmadığını kaydetti.
Dolar kuru geçtiğimiz gün 7,53'e kadar ulaştı ancak ilk işlem saatlerinde 7,41 dolaylarına indi. Saat 18:44 itibari ile ise 7,40 seviyesinde sabitlendi.