DOLAR MI? ALTIN MI? İŞTE PİYASA UZMANI İSLAM MEMİŞ YATIRIM KARARINI AÇIKLADI!

DOLAR MI? ALTIN MI? İŞTE PİYASA UZMANI İSLAM MEMİŞ YATIRIM KARARINI AÇIKLADI!

Dolar ve altında yaşanan agresif hareketlenmeler bir süredir kesilmiş olsa da her iki yatırım aracı daha önceki dönemlere göre adeta öngörülemez bir hale geldi.

Yurt içinde günden güne değişen ekonomi politikaları ve makro ölçekteki faktörler sebebiyle dolar ve altın bir aşağı bir yukarı hareketler sergiliyor. Peki, yatırımcı dolar mı yoksa altın mı satın almalı? Piyasa uzmanı İslam Memiş, bu konuda kendi kararını açıkladı! Memiş, altın hakkında yorumlarda bulunarak geleceği seviyelerden bahsetti.

    Elinde bulunan Türk Lirası cinsinden parasını bu enflasyonun altında ezdirmek istemeyen vatandaşların yatırım arayışları devam ediyor. Bu konunda en çok kabul gören yatırım araçlarından ikisi dolar ve altındır. Fakat her ikisinde de bir süredir yaşanan iniş çıkışlar her vatandaşın aklını karışmış durumda. İkisi de şu anki grafikleriyle istikrar sağlamıyor. Yatırımcı ve yatırımı düşünen insanlar bu durumdan oldukça tedirgin. Alanında en iyilerinden biri olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı olan İslam Memiş, tahminlerinden yola çıkarak dikkat çekici paylaşımlarda bulundu.

    Altın ve Dolarda Son Durum

    Merkez Bankası'nın açıkladığı faiz kararı sonrası altın fiyatları, son birkaç haftanın en düşük seviyesine geriledi. Altının ONS fiyatı ise 1878 dolar bandında seyrediyor. Altının gram fiyatı ise haftanın son işlemlerin yapılacağı günde 458-460, dolar ise 7.58₺ seviyelerinde inip çıkıyor.

    Peki, Dolar Mı Almalıyız Altın Mı?

    Altın fiyatlarında, Ocak ayından sonra artışa olacağını öne süren Altın ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Ocak ayında bugün ki gram altın fiyatlarının fazlasıyla aranacağını söyledi.

    Memiş, ayrıca şunları kaydetti;

"Altının, ONS fiyatında 1921 dolara kadar ciddi bir yükseliş öngördüğümü söylemiştim. Pazartesi günü, ABD tarafından teşvik paketi ile ilgili olumlu gelişmeler öngördüğümü hatırlatmak isterim.

    Altına işaret etti!

    “Belirsizlik ortadan kalktıktan sonra altının ONS fiyatının tekrar 1900 dolar seviyesinin üzerine çıkışlar gerçekleştirme ihtimalini ben çok kuvvetli görüyorum. Bu durumda TL’de bekleyenler, dolar mı yoksa gram altın mı almalıyım diye soruyorlar. Benim tercihim ise şu an için gram altın tarafında. Gram altının 480 lira seviyelerini bekliyor olacağım."

İlgili Haberler