Dolar uzmanı Mahfi Eğilmez'den bomba etkisi yaratan uyarı

Dolar uzmanı Mahfi Eğilmez'den bomba etkisi yaratan uyarı

Ekonomist Mahfi Eğilmez'den herkesi şaşkına çeviren uyarı! Ünlü ekonomist ve dolar uzmanı Mahfi Eğilmez sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderi ile bir tartışma başlattı. Mahfi Eğilmez'den çok şaşırtan açıklama.

Dolar uzmanı Mahfi Eğilmez, twitter hesabından iddialı bir açıklamada bulundu. Mahfi Eğilmez'den büyük uyarı ise o gruba geldi. Bilimde mucizeye yer yok dedi, iki yol önerdi!

Eğilmez twitterdan o kişilere ikazda bulundu

71 yaşındaki ekonomist Mahfi Eğilmez herkesi şaşırtan bir açıklamada bulundu. Youtube üzerinden aktif olarak yayın yapan ve gündemi yorumlayan Eğilmez, şahsi twitter hesabı üzerinden de düzenli olarak paylaşımlarda bulunuyor. Mahfi Eğilmez, sosyal medya hesabı üzerinden öyle bir paylaşım yaptı ki yorumlarda da tartışma çıktı. 

İki yol önerdi

Ünlü ekonomist Eğilmez, bürokraside yetişmeyip tepeden gelenleri hedef aldı. Bürokratik olarak çalışmayıp deneyim elde etmeden tepeden gelerek danışmanlık yapanları ikaz etti. Eğilmez, yaptığı paylaşımda "Bürokrasi kademelerinde pişmeyen, tepeden gelip danışmanlık yapanlar" sıfatını kullanarak bu kişilerin danışanlarına çok fazla mucizevi çıkış yolları önerebildiğini ancak bu kişilerin dediklerini uygulamadan önce dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Eğilmez, ilk olarak dikkat edilmesi gereken şeyin "bilimde mucizenin yerinin olmadığı"nın asla unutulmaması gerektiğini açıkladı. İkinci dikkat edilmesi gereken şeyin ise mutlaka bürokrasi geçmişi olan kişilere danışılması gerektiğini vurgulayan Eğilmez'in twiti sosyal medyada gündeme oturdu.

Mahfi Eğilmez kim?

Tam ismi Ahmet Mahfi Eğilmez olan ekonomist 1950 senesinde İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı. Eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde bulunan İktisat ve Maliye Bölümünde tamamlayan Eğilmez doktora eğitimini de Gazi Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi ana bili dalında tamamladı.

Altınbaş Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak ders veren Eğilmez'in Yeminli Müşavir unvanı da vardır. Medyada çok fazla aktif olarak yer alan Eğilmez'in pek çok yayımlanan makalesi ve yirmi bir tane de kitabı vardır. CNBC ve benzeri ekonomi kanallarında görünen Eğilmez, youtube platformu üzerinden de aktif olarak ekonomi gündemini değerlendiriyor.