Dolmalık biberin şaşırtan etkisi bu faydasını tesadüfen keşfettiler aç karnına yenirse o sorunu bitiriyor ve..

Dolmalık biberin şaşırtan etkisi bu faydasını tesadüfen keşfettiler aç karnına yenirse o sorunu bitiriyor ve..

Dolmalık Biberin Bu etkisini Öğrenince Eminiz Çok şaşıracaksınız! Vitamin deposu dolmalık biber bakın ne gibi etkiler sağlıyormuş!

Dolmalık biber her yaştan  insanın severek tükettiği bir besin. Sarı  Kırmızı ve Yeşil olmak üzere çeşitleri bulunur. Ben genelde kırmızı ve yeşil olanlarını yemeklerimde kullanmayı tercih ediyorum. Bu harika biber diğer sivri biber kadar tercih edilmesede ben salatalarıma veya melemen yaparken kullanmayı ihmal etmiyorum.

Bu biberi genelde Makedonya'da ayvar yapımında da kullanırlar ama dolmalık biberin harika yararları çıktı. Örneğin en az limon kadar C vitamini içerdiğini biliyor muydunuz?

Dolmalık biber ayrıca düşük kalori içermesi nedeniyle kilo vermek isteyenlerinde rahatlıkla tüketebileceği bir besindir... 

Peki ne  gibi yararları vardır? 

Bağışıklık Sistemini güçlendiren dolmalık biber vücut direncini artırır. B vitamini bakımından zengin olan bu yiyecek kırmızı kan hücrelerini artırmaya yarar.

Ayrıca vücudumuzdaki bütün toksinleri yok eder. Yorgunluk ve stres gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Özellikle Aç karnına tüketildiğinde mide asidini dengeler ve reflü ile ülser gibi rahatsızlıkların  önüne geçer

Sindirimi Kolaylaştıran dolmalık biber ayrıca demir eksikliğine iyi gelmektedir. Cilt sağlığına da iyi gelen dolmalık biber içerisinde bulunan e vitamini sayesinde vücudumuzun enerjisini artırmaya yardımcı olur..

İlgili Haberler