• BIST 98.028
  • Altın 259,022
  • Dolar 5,7049
  • Euro 6,3986
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 28 °C
  • İzmir 30 °C

Dr. Mumcu: “14 Mart Vatan Savunmasının Ve Bağımsızlık Mücadelesinin Adıdır”

Dr. Mumcu: “14 Mart Vatan Savunmasının Ve Bağımsızlık Mücadelesinin Adıdır”
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, son model yeni araçlardan oluşan 112 acil yardım ambulans hizmetlerinin yanında bir zamanlar hayal bile edilemeyen uçak...

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, son model yeni araçlardan oluşan 112 acil yardım ambulans hizmetlerinin yanında bir zamanlar hayal bile edilemeyen uçak ambulanslar, helikopter ambulanslar, kar paletli ambulanslar, yoğun bakım ambulanslarının sıradan hizmetler haline geldiğini belirtti.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Dr. Mumcu, ülkemizde ilk kez tıp bayramının, İstanbul'un işgalini protesto amacıyla, tıp öğrencileri ve doktorlar tarafından 14 Mart 1919'da kutlandığını hatırlattı. Bu tarihin vatan savunmasının ve bağımsızlık mücadelesinin adı olduğunu anlatan Dr. Ali Mumcu, "Bugün geldiğimiz noktada, ülkemizde sağlık alanında çok büyük değişimler yaşandı. Artık borcundan dolayı kimse hastanede ya da cenazesi morgda rehin kalmıyor. Sen Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK)'lısın, sen Bağ-Kur'lusun diye hiç kimse hastane kapılarından geri çevrilmiyor. Muayenehane kapılarında dolaşma devri çoktan kapandı. Son model yeni araçlardan oluşan 112 acil yardım ambulans hizmetlerinin yanında bir zamanlar hayal bile edemediğimiz uçak ambulanslar, helikopter ambulanslar, kar paletli ambulanslar, yoğun bakım ambulansları sıradan hizmetler haline geldi. Bu büyük değişimle birlikte tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimiz Eskişehir'de de sağlık alanında büyük atılımlara imza attık. Birçok yeni ve ek bina, son teknoloji modern sağlık araç ve gereçlerinin yanında yetişmiş sağlık personeli ile en kaliteli şekilde sağlık hizmeti halkımızın emrine sunuldu. Son dönemde yapılan yatırımlarla Yunus Emre Devlet Hastanemiz, bin 81 yataklı şehir hastanesi kompleksimiz çok daha kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Böylece tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte ilimizin yanında bölge iller ve yurt dışından gelecek hastalara da şifa kaynağı olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle halkımız ve memleketimiz için her an hizmete hazır olduğumuzu, yaptıklarımızı asla kafi görmediğimizi, daha büyük işler yapma azminde olduğumuzu belirterek, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim