Dto 2 Bin Girişimci Yetiştirmeyi Hedefliyor

Dto 2 Bin Girişimci Yetiştirmeyi Hedefliyor

Denizli Ticaret Odasında (DTO) girişimcilik eğitimini tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi.

Denizli Ticaret Odasında (DTO) girişimcilik eğitimini tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi.

Denizli Ticaret Odası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli Merkez Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı"na katılan 60 kursiyere sertifikaları, düzenlenen törenle verildi. Denizli Ticaret Odasında düzenlenen törene, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Celal Hatipoğlu ve KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç katıldı.

Törende, DTO Başkanı Erdoğan, İŞKUR ile imzalanacak protokol sonucu 2017 yılı girişimci hedefini binden 2 bine çıkardıklarını da ifade etti.

Başkan Uğur Erdoğan, girişimcilik eğitimlerine katılmak için yılbaşından bu yana 3 bin kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, "Önümüzdeki günlerde İŞKUR ile imzalayacağımız protokol ile girişimcilik eğitimlerine hız vereceğiz. Yıl sonuna kadar bin kişiyi sertifika sahibi yapmayı planlıyorduk. İŞKUR ile yapacağımız işbirliği ile bu sayı 2 bine çıkmış olacak. Böylelikle talebin büyük bir bölümünü karşılamış olacağız. Yıl sonuna kadar 2 bin kişinin sertifika alması Denizli için önemli bir rakamdır. Bu kardeşlerimizden sadece yüzde 20'si iş yeri açsa ve yanlarında 3'er kişiye iş verse, kendileriyle birlikte bin 600 kişinin istihdam edilmesi demek. Bu işletmelerin birlikte çalışacakları sektörlere getireceği fayda da göz önüne alındığında karşımıza müthiş bir rakam çıkıyor" dedi.

"DTO 6 aydır seferberlik halinde"

KOSGEB Müdürü Kılınç ise Denizli Ticaret Odasının son 6 aydır girişimcilik eğitimlerine hız vererek seferberlik halinde olduğunu dile getirerek, "Denizli Ticaret Odasının açtığı kurslar sayesinde yeni firma sahipleri ortaya çıkıyor. Her işletme demek, Denizli'ye katkı demektir. Kursu tamamlayanlar artık iş arayan konumundan çıkıp işveren oluyor. Böylece devletimizin başlatmış olduğu istihdam seferberliğine de katkı sağlanıyor" diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Uğur Erdoğan, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Celal Hatipoğlu ve KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç tarafından 60 girişimci adayına sertifikaları verildi.

Dto 2 Bin Girişimci Yetiştirmeyi Hedefliyor

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.