Dudakları İnce Olanlara Tavsiyeler! Makyajla Daha Dolgun Bir Görünüm İçin...

Dudakları İnce Olanlara Tavsiyeler! Makyajla Daha Dolgun Bir Görünüm İçin...

Dudaklarını daha kalın göstermek isteyenlerin başvurabileceği ufak makyaj hileleri. Dudakları ince olanlar hangi renk rujları kullanmalılar. Sadece üst dudağını daha kalın göstermek isteyenlerin uygulaması gereken makyaj teknikleri...

İnce dudaklılar için makyaj önerileri. Dudaklarını daha kalın göstermek isteyen ince dudaklı kadınların düştüğü ilk hata koyu renk rujlara yönelmek. Koyu bordo gibi kapalı rujlar aslında olanı gösterir. Yani dudaklarınızın inceliğine bu renklerle vurgu yapmış olacaksınız. Bunun yerine nude tonlarda bir renk tercih edin ve uygulayın. 

Ancak yine de koyu renklerin teninizde daha iyi durduğunu düşünüyorsanız o zaman iki farklı ton kullanmanız gerekecek. Biraz daha açık bir tondaki ruj ile koyu tondaki ruju karıştıracağız. Nasıl mı? Açık tonu dudak ortası yani iç taraflarına, koyu tonu da çerçeveleyecek şekilde uygulayın. Sonrasında ise dudaklarınızı birbirine sürterek renkleri doğallığına kavuşturun. 

Parlaklık katın

Mat rujlar da dudakları daha ufak gösterebilmektedir. Çünkü çerçevesi çok belirgin olmaktadır. Bu nedenle ince dudaklı kişilere daha çok parlatıcı etkili ya da parlak etkili rujlar önerilmektedir. Hatta açık renkte sürdüğünüz bir rujun etkisini arttırmak için alt dudağınızın ortasına hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınızı kalınlaştırmak için yanar döner bir pudra edinin. Rujdan önce bunu dudağa uygulamak dudaklarda bir göz yanılsamasına yol açar ve olduğundan çok daha büyük görünür. 

Nane yağının gücünü kullanın

Dudaklarınızı kalınlaştırma için dolgu yapmanıza gerek yok. Dudaklarınız düzenli olarak nane yağı ile ovar ve masaj yaparsanız kendiliğinden şişeceklerdir. Nanenin etkisi ile dudaklardaki kan dolaşımı da artmakta ve kıpkırmızı dudaklar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle dudak nemlendiricinize biraz nane yağı sürüp karıştırabilir ve her sürdüğünüzde aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. Ancak dozunu kaçırmamaya da dikkat edin.

Dudaklara egzersiz

Dudak egzersizleri de işinizi görebilir. Günde on kez öpücük hareketi yapabilir, dudak çevresinin kırışmaması için işaret parmaklarınızla hafifçe dudak çevrenizi tutabilirsiniz. "O hareketi" ise dudakları olabildiğince uzağa doğru o der gibi açarak yapılıyor. Yaklaşık yirmi saniye yapacağınız bu egzersizi gün içinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz.