Dudaklarda Oluşan Çatlaklara Bir Tutam Sürüldüğünde iyileşiyor

Dudaklarda Oluşan Çatlaklara Bir Tutam Sürüldüğünde iyileşiyor

Dudaklarda oluşan çatlakları geçirmek için gereksiz kimyasallara elinizi sürmeye gerek yok. İşte hem ucuz hem sağlıklı o çözüm

Kimi Zaman Yaz kış farketmeden dudaklarımızda problem oluşabiliyor. Oluşan çatlakları önlemek için sizlere harika bir yöntemden bahsedeceğiz.

Sizlerde pahalı kremlere gereksiz kimyasallara elinizi sürmeden önce mutlaka birde bu çözümü deneyin.

Ve arkadaşlarınızı bu sağlıklı bilgi konusunda bilgilendirip onlarında faydalanmalarını sağlayın.

İşte daha önce hiç bir yerde duymadığınız şaşırtıcı bilgiler.

Dudak çatlamasını önlemek için bunları yapın;

*Gün içerisinde tüketmeniz gereken su miktarına dikkat edin!

*Bol sebze ve yeşillik tüketmeye özen gösterin.

*Doğal dudak peelinglerine başvurun.

*Renk, koku ve yabancı bir madde içermeyen kaliteli dudak nemlendiricinizi dudaklarınız kurusun ya da kurumasın düzenli olarak kullanın.

*Aşırı derecede dudak ve cilt kurumasına maruz kalıyorsanız. Gece uyurken odanızdaki nemi sağlayacak buhar makinesine başvurabilirsiniz. 

Dudak çatlamasına bitkisel ve doğal çözümler;

Bol su içmeye özen gösterin;

Dehidrasyon (vücudun susuz kalması) dudak çatlamasının arkasındaki en önemli sebeptir. Vücut sistemlerinin normal bir şekilde çalışması için yeteri kadar su içmeniz çok önemli olduğu gibi cilt kuruluğunun da en büyük nedeni susuz kalmaktır. 

Aleo vera ile dudak nemlendirme;

Evinizdeki aleo vera bitkisiyle bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Aleo vera yaprağını ortadan ikiye kesin ve içinden çıkardığınız jeli gece yatmadan evvel dudaklarınıza sürün.

Toz şekerle dudak peeling;

Ölü hücreleri gideren peeling uygulaması kuruma ve acılı yaralara son verecektir. Yalnız bu işlemi dudaklarınız çatlamış ve yaralanmış halde yapmayınız, aksi takdirde yaralar zarar görür. 

Dudak peelingi için; 1 tatlı kaşığı toz şeker, yarım tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı zeytin yağını iyice karıştırarak, dudaklarınıza fazla bastırmadan nazikçe masaj yapın. 3-5 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. 

En iyi doğal dudak nemlendiricileri; 

En doğal ve yararlı dudak nemlendiricisi baldır. Bunun yanında; zeytinyağı, hindistan vevizi yağı veya hint yağı gibi doğal yağlar günlük olarak dudaklarınıza birkaç damla sürmenizle farkını gösterecektir.  

Gül ve sütle dudak bakımı;

Bir avuç gül yaprağını suda yıkayın ve sonra bir kasedeki süte dökün. Birkaç saat bekleyin. Sonra sütün içindeki gül yapraklarını mikserden geçirin. Ortaya çıkan karışımı günde üç kez ve yatmadan önce dudaklarınıza sürün.

Kaynak : HABER7.COM

Kahveyi bu Saatlerde İçmeyin Bakın Hangi Hastalığa yol açıyor - Tıklayın

Emekli Maaşı Alanlar Dikkat - Maaşınız Yanabilir - Tıklayın

En zararlı 30 Yiyecek * Çocuklarınızı uzak tutun - Tıklayın