Dünya bu adamı konuşuyor.. Hiçbir iş yapmadan günde 2100 TL kazanıyor...

Dünya bu adamı konuşuyor.. Hiçbir iş yapmadan günde 2100 TL kazanıyor...

Dünya bu adamı konuşuyor.. Hiçbir iş yapmadan günde 2100 TL kazanıyor...Salgını fırsata çeviren bu adam ilginç bir yöntemle para kazanan bu adam Japonya'da gündem oldu.

Dünya bu adamı konuşuyor.. Hiçbir iş yapmadan günde 2100 TL kazanıyor.
Salgını fırsata çeviren bu adam ilginç bir yöntemle para kazanan bu adam Japonya'da gündem oldu.

Japonya denince genelde aklımıza icatların ve çalışkan insanlar gelir. Uzun çalışma saatlerine alışkın olan Japonlar, günlerdir ülkelerinde bulunan 35 yaşındaki Shoji Morimoto'yu konuşuyor. 

Varlığını Kiralayarak Günde 2100 TL Kazanıyor

Bu adamın aslında yaptığı bir işi var ama pek de alışılmadık türden... Çünkü 35 yaşındaki Shoji Morimoto, sadece varlığını kiralayarak para kazanıyor. O da nasıl bir şey dediğinizi duyar gibiyiz. Bu adamın yaptığı şey aslında koronavirüs yüzünden yalnızlık çeken ve depresyona giren Japonlarla vakit geçiriyor. 

Para karşılığında yalnız insanlarla oturup yemek yiyen, bir şeyler içen ya da onların dertlerini dinleyen Shoji Morimoto'nun yol ve yemek parasını da kendisini çağıran kişi ödüyor.

Her bir müşterisinden 10 bin japon yeni( 700 TL) kazanan Shoji Morimoto, günde en fazla 3 ya da 4 kişiye hizmet verebildiğini söylüyor.

Shoji Morimoto'nun yaptığı bu iş ise ülke genelinde ciddi bir tartışma konusu oldu. Twitter'da 269 bin takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni ülkesinde son 3 yılda bir diziye ilham kaynağı oldu ve bir de kitap çıkardı.

Kendine ait bir internet sitesi bulunan Shoji Morimoto'nun sloganı ise Morimoto'nun hizmetlerinden yararlanın! 2018 yılında başladığı işe hala devam eden Morimoto, kazandığı paradan oldukça memnun...