Dünya Medyası Son Dakika geçti Türkiye ve Yunanistan arasında yeni anlaşma tamam

Dünya Medyası Son Dakika geçti Türkiye ve Yunanistan arasında yeni anlaşma tamam

Günlerdir gündemden düşmeyen Türkiye ve Yunanistan arasındaki krizle ilgili büyük gelişme. Anlaşmaya varıldı. Son dakika olarak bir çok haber ajansı flaş geçti.

Türkiye ile Yunanistan arasında flaş bir anlaşmaya varıldı. Dünya ajansları son dakika olarak geçti. Günlerdir gündemden düşmeyen bu meseleyle ilgili böylesi bir karar alınması heyecan yarattı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Yunanistan arasında peki nasıl bir anlaşma var?

Konuyla ilgili Türkiye tarafından Milli Savunma Bakanlığı kritik bir açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında yapılan detaylar şu şekildeydi: 

Milli Savunma Bakanlığı, NATO Karargahı’nda Türkiye-Yunanistan arasında yapılan teknik toplantılarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg görüşmesi sonrasında Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında ’Ayrıştırma Usullerinin’ ele alındığı toplantıların yapılmasına karar verildiği hatırlatılarak, "Bu kapsamda Türkiye ve Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO Karargahı’nda yapılan toplantılar sonucunda ’genel ilkelerde’ ortak anlayışa varıldı.

Doğu Akdeniz’deki unsurların emniyetle görev yapmalarına yönelik icra edilecek koordinasyonun teknik detaylarının görüşüleceği bir sonraki toplantının 5 Ekim 2020de NATO Karargahı’nda yapılması planlanmaktadır" denildi.

Şimdi Dünyanın gözü 5 Ekim tarihinde yapılacak görüşmeye kilitlenmiş durumda. Görüşmeden olumlu bir sonuç çıkması bekleniyor

Dünya medyası tarafından son dakika olarak geçilen haber oldukça ses getirdi..