Azerbaycan’dan Ukrayna’ya Destek Rusya'ya Tepki Gösterisi

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını kınamak ve Ukrayna'ya desteklerini göstermek için Azerbaycanlılar, Ukrayna Bakü Büyükelçiliği önüne toplandı.

Azerbaycan’dan Ukrayna’ya Destek Rusya'ya Tepki Gösterisi
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2022 17:10

Rusya tarafından yapılan Ukrayna saldırıları tüm dünyada insanlığın kanını dondurdu. Çok sayıda ülke Ukrayna'ya destek verirken Rusya'ya ise tepki gösteriyor. Azerbaycan'ın Rusya ile yakın ilişkileri olmasına rağmen Azerbaycan halkı Rusya'ya karşı direnmeye başladı.

Azerbaycan'da yüzlerce kişi Rusya'yı protesto ederek Ukrayna'ya desteklerini ilettiler. Yüzlerce kişinin gerçekleştirdiği gösterilere Devlet medyasının yer vermemesi ise dikkat çekti.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Ukrayna'ya destek protestosu düzenlendi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını kınamak ve Ukrayna'ya desteklerini göstermek için Azerbaycanlılar, Ukrayna Bakü Büyükelçiliği önüne toplandı. Gösteri için bir araya gelen yüzlerce Azerbaycanlı, Ukrayna ve Azerbaycan bayrakları sallayarak, "Yaşasın Ukrayna", "Putin Defol", "Savaşa hayır" pankartları ile Ukrayna'ya destek sloganları attı.

Ukrayna Bakü Büyükelçisi Vladislav Kanevsky, Azerbaycan halkına teşekkür etti

Ukrayna Bakü Büyükelçisi Vladislav Kanevsky sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ukrayna'ya gösterdikleri destek için Azerbaycan halkına teşekkür etti. Kanevsky açıklamasında, "Bakü halkı inanılmaz. Azerbaycan'daki Ukrayna Büyükelçiliği yakınında yüzlerce vatandaş "Yaşasın Ukrayna" sloganları attı. Çok teşekkürler kardeşlerim" ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı