Dükkanına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fotoğrafını Asan esnafa para cezası!

Dükkanına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını astı ve para cezası kesildi.. Nedeni yasakmış..

Dükkanına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fotoğrafını Asan esnafa para cezası!
Yayınlanma Tarihi : 13 Ağustos 2021 13:08

İsrail yönetimi tarafından uygulanan para cezasıyla ilgili olarak Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. İsrail yönetimi Türkiye Cumhuriyeti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını tescilleyen bir karara imza attı. Filistinli bir esnaf dükkanına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını astı. Sonrasında ise başına gelenlere inanamadı.

**

İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen habere göre: İsrail güçleri, Kudüs'ün Silsile kapısında bulunan dükkanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını astığı için Filistinli İmad Ebu Hatice'ye para cezası kesti.

**

İsrail güçleri, Kudüs'ün Silsile Kapısı'nda bulunan dükkanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını astığı için Filistinli İmad Ebu Hatice'ye para cezası verdi. Ebu Hatice yaptığı açıklamada, belediye, vergi dairesi ve İsrail polisinin ekiplerinin Kudüs'ün Silsile Kapısı'ndaki dükkanına baskın düzenlediğini belirtti.

**

İŞTE O ESNAF VE FOTOĞRAF TABLOSU

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve Dükkanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı bulunduğu için kendisini cezalandırdıklarını belirten Ebu Hatice, "Nedeni sormaya çalıştım ama cevapları tek kelimeydi yasak" ifadelerini kullandı. Ebu Hatice, Kudüs'teki bu tür hareketlerin dükkanlarını terk etmeye ve kapatmaya zorlamayı amaçladığını ifade etti.

---

Öte yandan Olayın Türk medyasında da haber olmasının ardından çok sayıda kişi Erdoğan sevdalısı olan Filistinli Hatice'ye desteklerini ilettiler. Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin olayla ilgili herhangi bir girişim başlatıp başlatmayacakları ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

DÜNYA