Putin Ve Macron, Ukrayna savaşını durdurmak için ateşkesi görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron flaş bir görüşme gerçekleştirerek Ukrayna'daki savaş konusunu ele aldılar.

Putin Ve Macron, Ukrayna savaşını durdurmak için ateşkesi görüştü
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2022 01:09

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Ukrayna meselesine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

FRANSA ATEŞKES İSTİYOR

Görüşmede Fransa tarafı, Ukrayna'da ateşkesten başka çözümün olmadığını ifade etti.

GÖRÜŞME 1 SAAT SÜRDÜ

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları sürerken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaklaşık 1 saatlik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

MACRON TAVRINI BELLİ ETTİ

Görüşmede liderlerin tek tartışma konusu Ukrayna meselesi olurken Paris'ten ilk yapılan açıklamada, liderlerin Ukrayna sorununun çözümünü etraflıca tartıştığı ve Macron'un, Ukrayna'daki sorunun çözümü yönünde tek yol olarak ateşkesin sağlanması gerektiğini vurguladığı belirtildi.

GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN RUSYA'DAN KISA AÇIKLAMA

Kremlin Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Fransız tarafının inisiyatifiyle, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefon görüşmesi yaptı.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ SÜRECEK

Rus ve Ukraynalı temsilciler arasında devam eden müzakereler de dahil olmak üzere Ukrayna çevresindeki durum hakkında kapsamlı bir görüş alışverişi devam etti" denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı