Putin'in Merakla Beklenen Son Konuşması

Rusya Lideri Putin'in konuşmasındaki detaylar..

Putin'in Merakla Beklenen Son Konuşması
Yayınlanma Tarihi : 21 Şubat 2022 22:46

Putin'in Merakla Beklenen Son Konuşması

Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin Ulusa sesleniş konuşması yaptı. Putin'in yapacağı açıklamalar büyük merak konusuydu. Türkiye'deki haber bültenleri şu dakikalarda Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tartışa dursun tüm gözler Putin'in söyleyeceklerine kilitlenmiş durumdaydı. Ne yazık ki basında Putin'in açıklamalarına pekte yer verilmedi. Özetle Rusya Lideri Putin Açıklamalarında Şunları kaydetti..

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Askeri olarak Rusya'ya karşı tehdidin çok taraflı olarak arttığını görüyoruz" 

ABD ile Rusya arasındaki gerilimin nedenleriyle ilgili bilgiler de veren Putin, 2000 yılında ABD Başkanı Bill Clinton'a bir ziyaretinde Rusya'nın NATO'ya katılımının nasıl olacağına yönelik soru sorduğunu ifade ederek, "Bizi bir müttefik olarak görmek istemiyorsunuz. Neden bizi düşman olarak görüyorsunuz dedim. Bizi dost olarak görmüyorlar" 

 Putin sözlerinin devamında, "Bir ülkenin kendi güvenliğini alırken başka ülkelerin güvenliğini tehdit etmemelidir. Ukrayna şu anda bizim güvenliğimizi tehdit ediyor" ifadelerine yer verdi... 

 "Bize şunu inandırmaya çalışıyorlar. NATO barışçıl ve savunma ile ilgili bir yapıdır" , "Bir ülkenin kendi güvenliğini alırken başka ülkelerin güvenliğini tehdit etmemelidir. Ukrayna şu anda bizim güvenliğimizi tehdit ediyor" diyerek açıkça meydan okudu.. 

"En zorlu konuları dahi masada diplomatik olarak çözmeye çalışır. Rusya Avrupa'nın güvenliği konusunda inisiyatif ortaya koymuştur. Ancak Rusya'nın bu talepleri reddedildi"

Putin açıklamasının sonunda ise  Doğu Ukrayna'daki ayrılıkçı sözde devletleri tanıyacağını resmen ilan etti..