Rusya Saldırılarından Etkilenen Lviv Halkı Tren İstasyonlarına Akın Ediyor

Rusya'nın saldırısı devam ederken Ukrayna'nın Lviv kentinde yaşayanlar, çatışmaların kentlerine sıçraması ihtimaline karşı kentten ayrılmak üzere tren istasyonlarına koştu.

Rusya Saldırılarından Etkilenen Lviv Halkı Tren İstasyonlarına Akın Ediyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2022 15:08

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik savaşı yüz binlerce insanı derinden etkiledi. Ukrayna'dan kaçışlar ise sürüyor. Ukrayna'ya yönelik çirkin saldırıya batı ülkeleri ise sessiz kalmaya devam ediyor.

Rusya üstelik sadece askerleri değil Ukrayna'da sivilleri de hedef alıyor. Başkent dahil çok sayıda kenti ateş altına alan Rusya yüzlerce insanı mağdur etti. Onlarca sivilin ölümüne ve yaralanmasına neden oldu. 

Rusya'nın Ukrayna'ya 24 Şubat'ta başlattığı operasyonun ardından ülkenin en güvenli kenti kabul edilen Lviv'de hareketlilik artıyor. Kiev'de yükselen siren sesleri, Rus askerlerinin Kiev'e yaklaşmasının ardından benzer durumun kentlerinde de yaşanmasından endişe eden Lviv halkı, kentten ayrılmak üzere tren istasyonlarına akın etti. Lviv'e eğitim için gelen Afrika kökenli öğrenciler de Lviv Tren İstasyonundan tahliye edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı