Son Dakika! 10 Katlı Bina Saniyeler İçerisinde Çöktü: 4 Kişi Hayatını Kaybetti, 55 Yaralı

İran'ın Abadan şehrinde henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı çöken 10 katlı bir binada bulunana onlarca kişiden hayatını kaybedenlerin sayısı 4, yaralıların sayısı ise 55 olarak duyuruldu. Çöken binanın müteahhidinin ve sahibi gözaltına alındı.

Son Dakika! 10 Katlı Bina Saniyeler İçerisinde Çöktü: 4 Kişi Hayatını Kaybetti, 55 Yaralı
Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2022 15:55

İhlas Haber Ajansı'ndan Aynur Sena Çabuk'un haberine göre; İran'ın Abadan şehrinde 10 katlı bir binanın çökmesi sonucu can kaybı sayısı 4'e ve yaralı sayısı ise 55'e yükseldi. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen en az 80 kişi için arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

İran'ın güneyindeki Huzistan eyaletine bağlı Abadan şehrinde inşaat halindeki 10 katlı "Metropol" adlı bina çöktü. İran Acil Servisler Kurumu Başkanı Cafer Miyadfer yaptığı açıklamada, "10 katlı binanın çökmesi nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 10 yaşında bir çocuk da bulunuyor" ifadelerini kullandı. Çöken binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Miyadfer, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen en az 80 kişi olduğunu açıkladı.

Facianın yaşandığı kente çevre illerden 50 arama kurtarma timi ve 30 ambulans sevk edildi.

Çöken binanın müteahhidinin ve sahibinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı