Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi duyurdu "zelenskiy, Putin’in Önerisini Kabul Etti"

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Sözcüsü Sergey Nikiforov, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Minsk'te müzakereler yapılması önerisini kabul ettiğini duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi  duyurdu "zelenskiy, Putin’in Önerisini Kabul Etti"
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2022 02:43

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısına tüm dünyada tepkiler artarak devam ediyor. Peş peşe bir çok ülke Rusya'ya yönelik yaptırım kararları uygularken Rusya ise Ukrayna'nın neredeyse bir çok kentini bombalamaya devam ediyor.

Rusya'nın bu saldırgan tutumuna batı ise sessiz kalıyor. Böyle bir ortamda Ukrayna ise müzakere masasına oturmayı kabul etti. 

Sabah saatlerinde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e müzakere masasına oturma teklifinde bulunmuştu.

Teklifin ardından Kremlin, görüşmeye açık olduklarını belirterek Müzakere adresini Belarus'un başkenti Minsk'i göstermişti.

Bu gelişen olayların ardından Ukrayna ile Rusya arasında müzakere için resmi görüşmeler başlarken, Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Sözcüsü Sergey Nikiforov konuya ilişkin açıklama yaptı.

Ukrayna'nın, müzakere için Rusya tarafıyla iletişimi kestiği yönündeki açıklamalara cevap veren Nikifokov, "Müzakereleri reddettiğimiz iddialarını reddediyoruz. Ukrayna ateşkes ve barış için konuşmaya hazırdır ve hazır olmaya devam ediyor. Bu bizim değişmez pozisyonumuzdur. Rusya Devlet Başkanı'nın önerisini kabul ettik" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı