Ukrayna'da karışıklık! Avustralya Ve Fransa Vatandaşlarının ülkeden ayrılmasını istedi

Ukrayna'daki karışıklık sürüyor. Bölge oldukça hareketli. Gelen bilgilere göre Rusya-Ukrayna gerilimi devam ederken, Avustralya vatandaşlarına Ukrayna'dan ayrılmaları için önemli bir çağrı yaptı.

Ukrayna'da karışıklık! Avustralya Ve Fransa Vatandaşlarının ülkeden ayrılmasını istedi
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2022 21:43

Tüm dünya Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilime odaklanmış durumda. Fransa başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesi, Ukrayna'daki gelişmeleri yakından takip ediyor. 

Rusya-Ukrayna gerilimi devam ederken, Avustralya vatandaşlarına Ukrayna'dan ayrılmaları çağrısı yaptı. Fransa ise Ukrayna'ya seyahat uyarısı yayınladı.

Rusya-Ukrayna krizi devam ederken, birçok ülke muhtemel bir savaş durumuna karşı vatandaşlarını Ukrayna konusunda uyarmaya başladı. Avustralya hükümeti, Rusya ile gerilimin giderek artmasının ardından vatandaşlarına Ukrayna'dan ayrılmaları yönünde çağrıda bulunurken, Ukrayna'ya seyahat etmeyin uyarısı yayınladı.

Fransa'dan Ukrayna seyahatleri erteleyin çağrısı

Fransa, vatandaşlarına Rusya ile yaşanan gerilimin ardından Ukrayna'ya olan seyahatlerini ertelemeleri uyarısında bulundu. Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Rus birliklerin, Ukrayna sınırlarında konuşlanmasıyla yaşanan gerginlik" sebebiyle daha dikkatli olunması gerektiği ifade edilerek, Ukrayna'nın kuzey ve doğusundaki sınır bölgelerine seyahat edilmemesi çağrısında bulunuldu. Fransız vatandaşlarına zorunlu kalmadıkça Ukrayna'ya yapılması planlanan seyahatlerin ertelenmesi gerektiği ifade edildi.

ABD, Kiev Büyükelçiliğindeki çalışanlarına tahliye emri vermişti

ABD, Rusya'nın devam eden tehdidini gerekçe göstererek, Kiev Büyükelçiliğindeki çalışanlarına ülkeden ayrılmalarını emretmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ayrıca, ABD hükümet çalışanlarının da ülkeden gönüllü olarak ayrılmasına izin vermiş ve ABD vatandaşlarının ülkeden derhal ayrılmaları gerektiğini belirtmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı