Ukrayna'daki Türkler yurda dönerken, Burak Tanış yaşadıklarını anlattı

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi sonucu ülkede mahsur kalan Türk vatandaşları, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği'nin tahsis ettiği otobüsle Türkiye'ye getiriliyor.

Ukrayna'daki Türkler yurda dönerken, Burak Tanış yaşadıklarını anlattı
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2022 15:18

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları bu ülkedeki Ukrayna vatandaşlarını değil yabancıları da etkiledi. Ukrayna'da iş amaçlı ve eğitim amaçlı binlerce Türk vatandaşı yaşıyordu.

Türk vatandaşlarının büyük bir bölümü Ukrayna'daki saldırılardan etkilendi. Kimi okulunu kimi ise kurduğu işi bırakarak Türkiye'ye geri dönmeye başladı.

Rusya'nın çirkin saldırılarının mağdurları Türkiye'ye dönüş yolunda yaşadıklarını aktardılar... 

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgali 2. gününde de devam ederken, saldırılar sonucu Ukrayna'da mahsur kalan Türk vatandaşları, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği tarafından tahsis edilen otobüs ile Türkiye'ye getiriliyor. Tahliye otobüsünde bulunan Türk vatandaşlarından Burak Tanış yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 120 kişi, 2 gündür Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği'nde kalıyorduk.

Devletimiz bize bugün 2 otobüs sağladı, biz de vatanımıza dönüyoruz. Şu an otobüslerde bebeğinden yaşlısına, iş insanından öğrencisine herkes var" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı