Dünyaca Ünlü Filozoflar, İnsanlığın Sorunlarını İstanbul’da Tartıştı

Dünyaca Ünlü Filozoflar, İnsanlığın Sorunlarını İstanbul’da Tartıştı

Uluslararası Felsefe Enstitüsü tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen "Uluslararası Felsefe Günleri" dünya çapında isim yapmış filozofları...

Uluslararası Felsefe Enstitüsü tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen "Uluslararası Felsefe Günleri" dünya çapında isim yapmış filozofları İstanbul'da buluşturdu.

'Değer, Değerler ve Anlam" başlığı ile 6-9 Eylül tarihleri arasında toplanan uluslararası kongre Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın da katıldığı gala gecesiyle son buldu.

Dünyaca ünlü filozoflarla İstanbul'da başka vesilelerle yeniden bir araya gelmekten onur duyacaklarını dile getiren Bakan Avcı, gala yemeğinde yaptığı kısa konuşmasında, "İstanbul'da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul'da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız" dedi.

'Uluslararası Felsefe Günleri" buluşması Enstitü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi'nin öncülüğünde gerçekleştirildi. Romanya Milli Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı ve aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru ile Enstitü'nün Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois ise organizasyonun diğer katılımcıları arasında yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı