• BIST 92.708
  • Altın 209,219
  • Dolar 5,2713
  • Euro 6,0052
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 17 °C

Dünyanın Önde Gelen Kalp Uzmanları Çeşme’de Toplandı

Dünyanın Önde Gelen Kalp Uzmanları Çeşme’de Toplandı
13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi (KKVC), İzmir'in Çeşme ilçesinde başlarken, kongreye önemli isimler katıldı.

13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi (KKVC), İzmir'in Çeşme ilçesinde başlarken, kongreye önemli isimler katıldı.

23-26 Mart tarihleri arasında Çeşme ilçesinde gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi (KKVC)'nin yoğun katılımla startı verildi. Türk Kalp ve Sağlık Vakfı Başkanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Kurucu Başkanı ve Avrupa Kalp Damar Cerrahisi Derneği eski Başkanı Prof. Dr. Öztekin Oto, kongredeki konular konular hakkında bilgi verdi. Program komitesinin, her sene olduğu gibi bu sene de ulusal ve uluslararası kateter laboratuvarları ve ameliyathanelerden yapılacak canlı yayınlar ve interaktif sunumlarla katılımcılara ilginç ve çekici bir program sunmak için en üst düzeyde çaba gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Öztekin Oto, "Bu yıl hem Amerika'dan University of Mount Sinai , School of Medicine'dan hem de Hindistan All Medical Center" dan canlı yayınlar gerçekleştirilecek. Ayrıca kongrede, Amerika Kalp Derneği, Çin Seddi Kardiyoloji Derneği, Bulgaristan Kardiyoloji Derneği, Heart Rhythim Society, Avrupa Pediyatrik Kardiyoloji Derneği ve daha birçok dünya Kalp Derneği ile ortak oturumlar yapılacaktır. Kardiyolog ve Kalp Cerrahları için konusunda dünyaca ünlü birçok usta isim de, kalpler üzerinde uygulamalı cerrahi ve girişimsel kurslar verecekler. Sizlerle, kardiyologlar ve kalp damar cerrahlarını bir araya getiren tek uluslararası platform olan 13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde birlikte olmaktan onur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Programda, kongrenin başkanlığını yapan Prof. Dr. Ali Oto ve konuk uzmanlar Prof. Dr. Cathrine Taubert, Prof. Dr. Sundeep Mishra ve Prof. Dr. Joseph Coselli de birer sunum gerçekleştirdi. Uluslararası kongrenin açılışında, 9 Eylül Senfoni Orkestrası da kısa bir konser verdi. Kongrenin açılış programına, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Çeşme Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Onur Sabancı da konuk olarak katıldı.

Dünyanın Önde Gelen Kalp Uzmanları Çeşme’de Toplandı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim