• BIST 107.284
  • Altın 151,606
  • Dolar 3,6790
  • Euro 4,3207
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 23 °C

Düsen Kaseinov Yılın Diplomatı oldu

Düsen Kaseinov Yılın Diplomatı oldu
Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi tarafından 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitelerde...

Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi tarafından 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitelerde yapılan anketler ve araştırmalar sonucunda Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Büyükelçi Prof. Düsen Kaseinov gençler tarafından Türkiye'de "Yılın Diplomatı" seçildi.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkez sözcüsü Selçuk Burçluoğlu yaptığı açıklamasında Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi tarafından 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılan anketler ve araştırmalar sonucunda uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov gençler tarafından Türkiye'de "Yılın Diplomatı" seçildiğini ifade etti.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkez sözcüsü Selçuk Burçluoğlu, "Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov'un gençler tarafından Türkiye'de yılın Diplomatı seçilmesinde Genel Sekreterliğini yaptığı Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un Türkiye ile diğer Türk Devletleri arasında çok sayıda kültür ve sanat etkinlikleri organizasyonları yaparak Türk Devletleri arasında ilişkilere katkı sağlaması beyefendi ve mütevazi yaşam tarzı etkili olmuştur" dedi.

Prof. Düsen Kaseinov'a ödülünü Ankara'da Orta Asya, Türk Cumhuriyetleri Ankara Büyükelçilerinin de katılımıyla yapılacak bir törenle Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu tarafından takdim edileceği açıklandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim