Düşük göz kapağı yapısına sahip kadınlara özel makyaj sırları. Daha güzel görünebileceksiniz

Göz kapağının düşük olması pek çok makyaj uygulamasının hüsranla sonuçlanmasına yol açabiliyor. Ancak on küçük sır ile gözlerinize canlılık katacak bir makyaj yapabilirsiniz. İşte göz makyajındaki küçük hileler...

Düşük göz kapağı yapısına sahip kadınlara özel  makyaj sırları. Daha güzel görünebileceksiniz
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2021 07:00

Düşük göz kapağı, makyaja yeni başlayanlar için oldukça zorlayıcıdır. Ne kadar denerseniz deneyin o makyajda asla doğru vurguları alamazsınız. Sebebi ise düşük göz kapaklarıdır. Bunun için ameliyata gerek yok, makyaj esnasında dikkate alacağınız on küçük hamle ile harika bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

Siyah göz kalemi her çantada olmalı

İlk iş olarak göz kapağına birazcık kapatıcı veya baz uygulayın. Bu şekilde renk eşitliği sağlanacak ve koyuluklar azalacaktır. Makyajınıza da bir astar olacaktır. Rimel ve göz kalemi uygulaması çok hassastır. Küçük bir göz kırpılması tüm makyajı dağıtabilir. Bu nedenle su bazlı ürünlere yönelin. Siyah göz kalemi şart, kirpik dibine ve gözlerin içine siyah göz kalemini çekin.

Far seçiminde kahverengi tonlarına yönelin

Gözleri büyük göstererek göz kapaklarının düşüklüğünü gizlemek için üst kirpik çizgisini belirginleştirmek işe yarayacaktır. Ayrıca kahverenginin tonlarını kullanmak daha akıllıca olacaktır. Makyajda bırakacağınız keskin hatlar, gözünüzü yukarı taşır.

Parlak bronz tonlarda bir far tercih edin. Yaşınızı küçük göstermesinden korkmayın çünkü bu bir şehir efsanesi. Yansıması ile güzel bir görünüm katacaktır.

Kirpik ve kaşları es geçmeyelim

Maskarayı doğru kullandığınızdan emin misiniz? Kirpiklerin iç kısmına maskara sürmek yanlış olacaktır. Sadece dış kısımlara maskarayı uygulayın.

Kaşlarınıza yapacağınız dokunuşlar da gözlerinizi yumarı taşımak için gereklidir. Kaşlarınızı belirginleştirin ve doldurun.

Eyelinerı nasıl çektiğiniz çok önemli

Eyeliner zorlayıcı bir ürün evet. Ancak gözleri yukarı taşımak için harika bir yöntem. Yaparken de dikkat etmeniz gereken şey, göz kapağının biraz üzerinden başlayarak çekmek…

Canlı bakışlar için..

Bej tonlarında bir far edinin ve göz kapağı ile kirpik diplerine uygulayın. Bu bakışlarınıza canlılık katacaktır.

İlgili Haberler