Düzce Üniversitesinden Kitap Çalışması Alanında Bir İlk

Düzce Üniversitesinden Kitap Çalışması Alanında Bir İlk

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur ve İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri, gerçekleştirdikleri titiz ve özverili çalışmalar sonucunda "Yapı İşletmesi Araştırmaları" başlıklı bir kitap kaleme aldı.

Bu çalışma, aynı zamanda lisans öğrencilerinin yüksek lisans hatta doktora öğrenimi düzeyinde ürettikleri bilimsel ürünleri içermesi bakımından da ülkemizde bir ilk olma niteliği taşıyor.

Lisans öğrencileriyle birlikte yoğun emekler sonucu ortaya çıkan eserle ilgili duygularını paylaşan Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur, "Kitabımız, İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerime alanla ilgili yetilerin kazandırılması amacı doğrultusunda verdiğim "Yapı İşletmesi Projesi" ve "Yapı Maliyeti" dersleri esnasında yaptığım uygulama ürünlerinin bir kısmını içeriyor. Anılan her iki derste de her öğrencimin birer bilimsel araştırma yapıp bulgularını makale formatında kaleme almalarını arzuladım. Bu amaçla her öğrencimle Yapı İşletmesi alanında kendilerinin ilgi duyduğu alt konulardan birinde araştırma konuları ve yöntemleri belirledik. Periyodik görüşmelerle literatür araştırmaları, anketler, hesaplamalar yapan öğrencilerim, bilgisayar yazılımlarının kullanımını öğrenerek çıktılar aldılar. Yapısal dizaynlar yapan öğrencilerim, bulgularını değerlendirip yorumladılar ve birer makale haline getirdiler" şeklinde konuştu.

Yapım Yönetimi alanında günümüz inşaat sektörünün kullandığı modern yöntemleri içeren güncel ve öncü nitelikteki konuların yer aldığı kitap, Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün verdiği nitelikli eğitimin kalitesini ortaya koyuyor. Düzce Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencilerinin beraber hayat verdikleri eser ile inşaat sektörüne ve sektör temsilcilerine önemli katkılar sağlanması da hedefleniyor.

Gençlere imkan verildiğinde neler başarabileceklerine dair örnek bir çalışma gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur, "Yüksek lisans düzeyinde üretimlere lisans düzeyinde de yaklaşılabileceğini görmüş olduk. Öğrencilerimle, takım arkadaşı hocalarımla, Üniversitemle, Ülkemle gurur duyuyor; her alanda benzer çalışmaların artması ve Ülkemizin daha da büyük bir ivme ile gelişmeye devam etmesini temenni ediyorum." sözleriyle görüşlerini sonlandırdı.

Düzce Üniversitesinden Kitap Çalışması Alanında Bir İlk

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.