Düzenli Tüketince Cildi Dümdüz Yapıyorlar! Ciltteki Kırışıklıkları Yok Eden Besinler...

Düzenli Tüketince Cildi Dümdüz Yapıyorlar! Ciltteki Kırışıklıkları Yok Eden Besinler...

Bu yiyecekleri mutlaka beslenme programınıza ekleyin. Doğal antioksidan etkisi ile bu yiyecekler ciltte kırışıklıktan eser bırakmıyor. Cildinizi eski elastikiyetine kavuşturacak o besinler...

Yenilen gıdalar da cilde etki ettiği biliniyor. Yaşlanmanın etkileri durdurulamasa da yavaşlatmak mümkün. Yaşlanma sürecini geciktirmek için bu yiyecekleri tüketebilirsiniz. Sağlıklı yaşamın yanında bazı besinlerle kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz...

Ananas tüketerek hem selülitlere hem de kırışıklıklara savaş açın

Doğal bir antioksidan olan ananası hem selülitler için hem de ciltteki kırışıklıklar için kullanabilirsiniz. Ferahlatan etkisi ve lezzetli tadı ile ananas içerisinde prolidaz ancak daha sonra prolin ismi ile bilinen madde, başka bir enzimi aktive eden bir mineral olan manganez bulundurur. Prolin bir yandan da amino asit oluşturarak cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olan kolajen ortaya çıkarmaya yardımcı olur. 

Selülite olan etkisi ise içeriğindeki bromelain enzimi sayesinde olur. Bu enzim proteinin sindirimini destekler ve ödem atarak şişkinliği indirmeye yardımcı olur. Dokuların da iyileşmesini sağlayan bromelain, enflamasyonu yani iltihaplanmayı azaltır. Selülite etki etmesi için gün içerisinde iki dilimden daha fazla ananas tüketmek gerekiyor ancak şeker içeriği nedeniyle vücuda ek enerji girecektir. Bu nedenle biraz daha fazla egzersiz yapmak gerekecek.

Nasıl olursa olsun yeter ki ıspanak tüketin

Ispanağın kokusu ve tadından herkes hoşlanmayabilir ancak kırışıklıklarla savaşmak için içerisinde A, C ve E gibi çok sayıda antioksidan vitamin bulunduran ıspanağı tüketin. Büyük bir nemlendirici etki gösteren ıspanağı soteleyerek, omletin içerisinde ya da çiğ halde tüketmek fark etmeksizin her türlü fayda sağlanabilir. Tabi kekini tüketmek kilo almaya neden olacaktır... Ispanak içeriğindeki yüksek magnezyum ve demir de cildin tonunu düzeltmeye ve kas gücünü de arttırmaya yardımcı olmaktadır.

En yüksek antioksidan içeren meyvelerden

Meyveler şeker de barındırdıkları için aslında doğru bir oranda tüketilmelidirler. Etkisinin en tesirli olduğu meyve ise yaban mersinidir. çünkü yaban mersininde diğer meyvelerden çok daha fazla antioksidan bulunur. Cilde zararlı olan kirlilik, güneş ya da stres gibi tüm etkenlere karşın bir koruma sağlar. C vitamini içeriği ile kırışıklıkları da engeller.

En Yeniler