E-Devlet üzerinden başvuranlara Devlet 3000 TL ile 5000 Türk Lirası Arası Ödeme Veriyor

Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan 3000 TL ile 5000 Türk lirası arasındaki yardım başvurularında uzatmaya gidildi. Bakanlıktan açıklama geldi, yoğun talep üzerine gelen uzatmayı kaçırmamak için bir an önce e-Devlet'e girin...

E-Devlet üzerinden başvuranlara Devlet 3000 TL ile 5000 Türk Lirası Arası Ödeme Veriyor
Yayınlanma Tarihi : 28 Haziran 2021 21:30

Üç bin ve beş bin liralık ödemelerin başvuru zamanları uzatıldı. Pandemi süreci hala devam ederken vatandaşlara yapılan destek ödemelerinde de uzatmaya gidildi. Buna göre Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un yaptığı açıklamaya göre esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler için sağlanacak olan destek ödemelerinde uzatmaya gidilecek.

Esnafa verilecek beş bin liralık yardım için başvurular uzatıldı

Pandemiden en çok etkilenenlerden olan esnaf ve sanatkarlar için sağlanan destek uygulamaları hakkında beklenen bazı açıklamalar geldi. Bakan Muş'un sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara göre başvurular için verilen süre uzatıldı. Bakanlık tarafından verilen kararda esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlere sağlanan üç bin ila beş bin liralık hibe desteği başvuruları 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat gece 23.59'a kadar yapılabilecek.

Başvurular için ise herhangi bir yere gitmeye gerek kalmadan e-Devlet üzerinden işlemler tamamlanabilecek. Resmi turkiye.gov.tr sitesi üzerinden e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra vergi kayıtları esas alınarak belirlenen ve destek şartlarına sahip olanlar başvurularını hızlıca yapabilecek.

1100 liralık pandemi yardımları devam ediyor

Vatandaşa verilen yardımlardan bir diğeri de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Hane bazlı olarak ödenen 1000 liralık yardımlara zam da yapıldı. 1100 liraya yükselen pandemi yardımından faydalanmak isteyenler başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Hane başına bir kez çıkan yardım için  e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile "Sosyal Yardım Sorgula" başlığından başvuru sonucu öğrenilebilir.

Başvuru gününde kısıtlama yok

Geçtiğimiz sene 1000 lira olarak yapılan yardımlar sistemdeki yoğunluk nedeniyle T.C. Kimlik numarasının son hanesine göre başvurular için belli gün kısıtlamaları bulunuyordu. Ancak şu an dağıtılan yardımlara başvuru için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.