E-Devlete girip kontrol edenler şaşırdılar Sizin de olabilir bu yüzden kontrol etmelisiniz

E-Devlete girip kontrol edenler şaşırdılar Sizin de olabilir bu yüzden kontrol etmelisiniz

E-Devlet Sistemine girenler kontrol ettiğinde şaşırdılar: Eklenen Yeni Özellikle ilgili herkesin bilmesi gereken bir detay var:

Türkiye'de E-Devlet platformu en çok ziyaret edilen kurumsal portallar arasında. Bu site üzerinden Adli Sicil kaydı alabilir Nufüs Kayıt sorgulaması yapabilir. Adresinizi kontrol edebilir. Borcunuzu öğrenebilir diploma kayıtlarınıza bakabilir öğrenciyseniz öğrenci belgesi alabilirsiniz.

E-Devlet hayatın alanında kullanılan bir çok şeyin yer aldığı bir site. Ve gerçekten hayatı kolaylaştıran bir site. Eklenen yeni bir özellik ise pek kimse tarafından bilinmiyor sizlerde kontrol ederek bu bilgiler doğrultusunda gerekli sorgulamayı yapıp öğrenebilirsiniz:

İŞTE Anadolu Ajansı tarafından Abonelere Servis Edilen O haberle ilgili Ayrıntılar.. 

ANKARA (AA) - AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü, sulh hukuk mahkemelerinin kararıyla verilen mirasçılık belgelerine "e-Devlet" üzerinden ulaşılmasına yönelik çalışma yaptı.

Bu kapsamda Bakanlığın, "e-Devlet" üzerinden sunduğu hizmetler arasına "Veraset İlamı Sorgulama" da eklendi.

"e-Devlet" üzerinden, ölüm tarihi 1990 yılı ve sonrası olanlarla ilgili mirasçılık belgesine erişim 22 Şubat 2018'de başladı. Uygulamanın ilk yılındaki işlem sayısı 3 milyon 535 bin 356 oldu.

Geçen yıl ise 1 milyon 168 bin 175 miras sorgulama işlemi gerçekleştirildi. Bu yıl içindeki işlem sayısı 424 bin 434 olarak kayıtlara geçti. Uygulamanın başlamasından bugüne kadarki toplam işlem sayısı ise 5 milyon 127 bin 965'e ulaştı.