E-Devleti kontrol eden herkes çok şaşırdı belki size de gözüküyor olabilir bakmalısınız!

E-Devleti kontrol eden herkes çok şaşırdı belki size de gözüküyor olabilir bakmalısınız!

E-Devlet Uygulaması üzerinden bir çok şey sorgulanabiliyor! Ancak bu bilgiden kimse haberdar olmayabiliyor! İşte bilmeniz gereken o çarpıcı detay

E-Devlet uygulaması üzerinde eklenen özellikler gerçekten bir çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Ancak son zamanlarda bir çok kişi pek çok işlemi bu sistem üzerinden yapabilirken bazıları bu sistem üzerindeki bir detaydan haberdar değiller.

Diyelim adınıza bir tapu tescili var. Bunun için artık tapuya gitmenize gerek yok. Taşınmaz bilgilerinizi tek tıkla öğrenebiliyorsunuz.

Vefat etmiş anne veya babanızdan kalan veya mirasçısı olduğunuz kişilerden kalan taşınmazları tek bir tıkla öğrenebiliyorsunuz.

 E-Devlet uygulaması üzerinde var. Ancak bir özellik daha var ki mirasçıları ilgilendiriyor. Mirasçılık belgesi artık kolaylıkla alınabileceği gibi anne veya babanızdan kalmış olan taşınmazlarınızı da sorgulayabileceksiniz.

E-Devlet uygulamasını şifrenizle açtıktan sonra Tapu bölümünden bu işlemi kolaylıkla yapabilir adınıza taşınmaz var mı yok mu hemen öğrenebilirsiniz...

Bir çok işlemin yapıldığı E-Devlet uygulamasında ayrıca bir zamanlar sıra beklediğimiz çok sayıda işlem yapılıyor.

Borç sorgulama veya adınıza açılmış bütün hatları dahi kontrol edebilirsiniz. Bilinen ve en çok kullanılan hizmetler ise şu şekilde sıralanıyor.

Askerlik Durum belgesi..

Diploma belgesi..

Öğrenci Belgesi

İkametgah belgesi.

Nufüs Kayıt örneği

Borç bilgilerimiz...

Şifrenizle giriş yaparak bir çok işlemi yapabileceğiniz E-Devlet sistemi hem zamandan hem kağıttan tasarruf sağlayan bir uygulama.

Ve her geçen gün milyonlarca insan bu sistemi kullanıyor..

Sizlerde girip kontrol edin adınıza borç veya adınıza hat açılmış olabilir girerek kontrol edebilirsiniz..

İlgili Haberler
En Yeniler