E-Devlet’te Yeni Dönem başladı. Cumhurbaşkanlığının duyurduğu kolaylık herkesi sevindirdi..

Milyonlarca kullanıcısı bulunan E-Devlet’te Yeni Dönemin başlangıcı duyuruldu. Vatandaşları sevindiren değişiklikle ilgili tüm bilgiler..

E-Devlet’te Yeni Dönem başladı. Cumhurbaşkanlığının duyurduğu kolaylık herkesi sevindirdi..
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2020 19:00

Cumhurbaşkanlığının Dijital Dönüşüm Ofis Başkası Ali Taha Koç açıklamalarda bulundu; ‘’Adrese Teslim Şifre Başvuruları’’ hizmeti için pilot bölge olarak seçilen Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, 65 yaş üstü vatandaşlar için başladığını belirterek, ‘’Hizmet, pilot çalışmalarının tamamlanmasının ardından tüm Türkiye’de başvuruya açık hale gelecek’’ sözlerini ekledi.

Taha Koç, AA muhabirine, e-Devlet’te yeni bir dönemin başladığını dile getirerek, 65 yaş üzeri vatandaşların e-Devlet şifresi almaları için artık PTT şubelerine gitmelerine gerek kalmayacağını, e-Devlet Kapısı üzerinden kolayca başvuru yaparak, e-Devlet şifrelerinin evlerine kadar geleceğini söyledi.

Koç, bu projenin yeni tip Koronavirüs olan Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında geliştirildiğini dile getirerek, ‘’Adrese Teslim Şifre Başvuruları hizmetinin, pilot bölge olarak belirlenen Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde başlatılarak, 65 yaş üzeri vatandaşların kullanımına sunuldu.’’ dedi.

Ali Taha Koç, daha önce e-Devlet şifresi almamış olan 65 yaş üstü vatandaşların, www.turkiye.gov.tr adresinden başvuru formu doldurarak, e-Devlet Kapısı şifresinin adreslerine gelmesi talebinde bulunabileceklerini aynı zamanda başvuru durumları hakkında bilgi edinebileceklerini söyledi.

Ali Taha Koç, ‘’Hizmet, pilot çalışmalarının tamamlamasının ardından tüm Türkiye’de başvuruya açılacak,’’ ifadelerinin ardından, şifre teslim işleminin, şifre sahibi ile yapılan yüz yüze kimlik doğrulamasının ardından verileceğini de dile getirdi.

E-Devlet Kapısı üzerinde, daha önceden de birçok değişiklik ve yenilik yapılmıştı. Halkın ve kullanmakta zorluk yaşayan bireylerin istekleri üzerine birçok yenilik getirilmişti. E-Devlet Kapısı üzerinde yapılan yenilik çalışmaları, sürekli devam etmektedir. Her yıl muhakkak yapılan yenilikler, birçok bireyin de işini kolaylaştırmaktadır.

Yapılan yenilikler, çoğu zaman hizmet alırken zorlanan vatandaşlar için yapılmıştır. Bundan birkaç sene öncede yapılan çalışmalarda, işitme engelli vatandaşların ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetine mobil üzerinden erişebilecekleri olmuştu. E-Devlet üzerinden bu ve buna benzer çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

E-Devlet üzerindeki yeni gelen değişikteki amaçta oldukça büyüktür. Ülkemizde 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazladır. Bu vatandaşlarımız kısa bir e-Devlet şifresi işlemi için çoğu zaman PTT şubelerine gitmekte zorlanıyorlardı. Yapılan bu yenilikle, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da rahatça e-Devlet şifresi almaları sağlandı.

İlgili Haberler