• BIST 96.861
  • Altın 238,335
  • Dolar 5,8093
  • Euro 6,5332
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 16 °C

Ebso Kağıt Komitesi’den Eğitime Tam Destek

Ebso Kağıt Komitesi’den Eğitime Tam Destek
Baskılı Ambalaj ve Matbaa sektörlerine nitelikli teknik eleman yetiştiren Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu'nda bulunan, "Baskıda Renk ve Kalite Laboratuvarı"...

Baskılı Ambalaj ve Matbaa sektörlerine nitelikli teknik eleman yetiştiren Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu'nda bulunan, "Baskıda Renk ve Kalite Laboratuvarı" Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Kağıt ve Kağıt Ürünleri Meslek Komitesi önderliğinde hayata geçirildi.

Açılışta konuşan EBSO Kağıt ve Kağıt Ürünleri Meslek Komitesi Üyesi ve EBSO Meclis Üyesi Ferit Kora, "Toplum olarak birçok değerimizi kaybetmeye başladık. Birtakım konularda önem sıralarını farklı noktalara getirdik. İstenilirse destek verme noktasında her okul için bir şeyler yapılabilir. Her şeyi devletten değil, biraz vicdanımızdan, biraz içimizden geldiği gibi yerine getirelim" dedi.

Ülkeye ve insana yatırım

Eğitimin son derece önemli bir kavram olduğuna işaret eden Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şemsi Yazıcı, "Gençlerimizi son teknoloji ile yetiştirmek çok önemli. Sektör temsilcilerimizin bize verdiği destek için teşekkür ediyorum. Buraya yapılan yatırım sadece okula değil, insana ve ülkeye yapılan bir yatırımdır" diye konuştu.

Hedef nitelikli eleman

2016-2017 eğitim öğretim yılı bahar döneminde faaliyetlerine başlayan laboratuvarda öğrenciler uygulamalı öğrenim görmeye başladı. Sektöre yönelik olarak da HuberInk Academy'nin İzmir de düzenlediği "Ofset Baskıda Renk Yönetimi" ve "Fleksıbıl Ambalaj Üretiminde Renk Yönetimi" eğitimlerinin uygulama bölümleri yeni kurulan Baskıda Renk ve Kalite Laboratuvarı'nda gerçekleştirildi. Sektöre, baskı sistemlerinde kalite ve renk yönetimi konularında daha nitelikli elemanlar yetiştirmek amacıyla kurulan laboratuvarın bir diğer amacı da üniversitedeki bilgi birikimini, modern teknik alt yapıyı sektör ile buluşturmak ve gerektiğinde sektöre eğitim vermek olduğu ifade edildi. Laboratuvarın tamamen özel sektör desteği ile kurulmuş olması sektörün İzmir'de nitelikli teknik eleman sorununu çözmek için ne kadar kararlı olduğunun ve bu konuda Ege Üniversitesi'ne olan güveninin göstergesi olarak görülüyor.

Ebso Kağıt Komitesi’den Eğitime Tam Destek

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim