Ecdada Mektup Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Ecdada Mektup Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışmasında Erzincan'da yazılan mektuplar arasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışmasında Erzincan'da yazılan mektuplar arasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Mektup " konulu yarışmada Erzincan'da dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllendirildi. Erzincan Gençlik Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen ödül törenine Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Erdoğan, dereceye giren gençler ve aileleri ile birlikte gençlik merkezi üyesi gençler katıldı. Törende 13-17 yaş,18-21 yaş ve 22-29 yaş kategorilerinde dereceye girenler ödüllendirildi. 22-29 yaş kategorisinin birincisi Murat Küçük'e, ikincisi Özal Alandağ'a, üçüncüsü Duygu Silahşör'e Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Erdoğan tarafından teşekkür belgesi ve plaketi verildi. 18-21 yaş kategorisinin birinci Elif Sefa'ya, ikincisi Ayşenur Kaya'ya, üçüncüsü Kevser Durdu'ya Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir tarafından teşekkür belgesi ve plaketi takdim edildi. 13-17 yaş kategorisinin birincisi Meltem Yoğurtcu'ya, ikincisi Esmaül Betül Tunç'a, üçüncüsü Meltem Demirtaş'a teşekkür belgesi ve plaketi Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu tarafından takdim edildi. Ödül töreninin ardından 13-17 yaş kategorisinin birincisi Meltem Yoğurtcu yazdığı mektubu okuyarak katılımcıları duygulandırdı. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu dereceye giren gençler arasından Meltem Yoğutcu'nun Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Gençler İlimle Yükselen Medeniyet Endülüs Yolunda" projesi kapsamında İspanya gezisi ile ayrıca ödüllendirildiğini belirtti.

Düzenlenen tören hakkında açıklamada bulunan Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu Erzincan'da gençlerin Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışmasına yoğun katılımda bulunduklarını belirterek "Erzincan'da gençlerimiz 3 bin 328 mektup yazdı. Bu mektuplar 13-17 yaş,18-21 yaş ve 22-29 yaş kategorilerinde kurulan komisyon tarafından değerlendirildi. Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tarih şuurunun toplumda yerleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren gençlere ödüllerini takdim ettik. Bu yarışmaya katılan ve 15 Temmuz ruhunu şehit ve gazilerimize armağan eden gençlerimize teşekkür ediyorum. Erzincan'da yarışmaya en çok mektup yazarak katılan Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sabahat Hanım Anadolu Lisesi, Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine ayrıca teşekkür ediyorum. 15 Temmuz ruhu gençlerimizde her zaman yaşayacaktır." şeklinde konuştu.

Ecdada Mektup Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.