Efsane 4. Film İle geri Dönüyor. john Wick 4'ün Yayın Tarihi belli oldu!..

Efsane 4. Film İle geri Dönüyor. john Wick 4'ün Yayın Tarihi belli oldu!..

İlk serisi 2014 yılında çekilen ve ünlü aktör Keanu Reeves'in muhteşem oyunculuğu ile hep bir sonraki serisi beklenen John Wick filminin 4.'sü hakkında açıklama geldi.

2014 yılında vizyona giren John Wick isimli aksiyon gerilim filmi, izleyici tarafından o kadar beğenilmişti ki filmin devamı çekildi. İkincisi 2017 üçüncüsü ise 2019 yılında yayınlanan John Wick filminin 4. merakla bekleniyordu ancak araya giren Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmek zorunda kalınmıştı.

2014'de 88,8 Milyon Dolar Hasılat Yapmıştı

Başrolünü Keanu Reeves'in üstlendiği film de; bir kiralık katilin aşık olup evlendikten sonra tüm kirli işleri bırakıp mutlu bir yaşam sürmeyi seçtiği esnada eşinin öldürülmesiyle geri dönmesini konu alıyor. Önce eşinin intikamını Alan John Wick ardından kendini öldürmek isteyen insanların olduğu bir dünyada buluyor kendini ve işine geri dönüyor.

Serinin bir sonraki filmi merakla beklenirken yapım şirketi, filmin 4. ve 5.'sini aynı anda çekeceklerini duyurmuştu. Filmin 4. serisinin 2021 yılı içerisinde vizyona girmesini planladıklarını belirten şirket, koronavirüs nedeniyle ara vermek zorunda kaldığını ifade ediyor. Şu an da senaryo yazım aşamasında olan filmin bu yıl içerisinde kesinlikle çekileceği belirtiliyor. 

Aynı Zamanda Matrix'te Çekiliyor

Hem John Wick'de hem de Matrix filminde başrol olan Keanu Reeves, Matrix 4'ün çekimlerini tamamladıktan sonra John Wick'e geri dönmeye hazırlanıyor.

Koronavirüs nedeniyle planlanan tarihin değişebileceğine dair bir açık kapı bırakılsa da John Wick 27 Mayıs 2022'de izleyici ile buluşmayı planlıyor.

Son yılların en başarılı aksiyon filmleri arasında yer alan ve 20 milyon dolar bütçe ile hazırlanan John Wick ilk filminde 88,8 milyon dolar hasılat elde etmişti. İkinci filminde ise bu rakamı 171 milyon dolara taşıyan film 3. serisinde belkide bir rekora imza atarak tam 326 milyon lira hasılat yaptı.