Efsane Basketbolcu Kobe Bryant’ın Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazasının Nedeni Açıklandı

Efsane Basketbolcu Kobe Bryant’ın Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazasının Nedeni Açıklandı

ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, Kobe Bryant ve kızının da aralarında bulunduğu 9 kişinin ölümüne neden olan helikopter kazasının nedenini açıkladı.

ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, efsane basketbolcu Kobe Bryant ve kızının da aralarında bulunduğu 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan helikopter kazasının pilotun 'mekansal yönelim bozukluluğundan' kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Los Angeles Lakers'in efsane basketbolcusu olarak anılan Kobe Bryant geçen yıl 26 Ocak'ta bir basketbol maçına gittiği esnada Sikorsky S76 tipi helikopterin düşmesi sonucu kızı ve yanında bulunan 7 kişi ile hayatını kaybetmişti. Kazaya ilişkin açıklamasında ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan helikopter kazasının pilotun 'mekansal yönelim bozukluğundan' kaynaklandığına yer verdi.

Öte yandan yetkililer, yoğun sis nedeniyle pilotun, helikopterin alçalışa geçtiği esnada tırmanışa geçtiğini algılayamayabileceğini ve helikopterdeki ekipmanların referans göstermemiş olabileceğini belirtti. 'Mekansal Yönelim Bozukluğu' nedeniyle 184 uçak kazası yaşandığını ve bu kazaların 20'sine helikopterlerin karıştığı bildirildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı