Eğer bu özellikteki kişilerdenseniz. Zencefilden uzak durun ve zencefili sakın yemeyin..

Eğer bu özellikteki kişilerdenseniz. Zencefilden uzak durun ve zencefili sakın yemeyin..

Hep faydaları konuşuluyor, zencefil tüketirken aşırıya kaçmayın. Zencefilin bilinmeyen zararları...

Zencefil, genelde hasta olduğumuz dönemlerde tüketme ihtiyacı duyduğumuz besinlerden. Hasta olsa da olmasa da bağışıklığını korumak için ya da iltihap önleyici özelliğinden ötürü düzenli tüketenlerin sayısı ise oldukça fazla. Ancak her üründe olduğu gibi zencefilin de fazlası zarar. İyi geliyor diye ölçüsünü kaçırdığınız zencefil size zarar verebilir.

Soğuk algınlığından karın ağrısına ve daha birçok derde deva olan zencefil tüketirken aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Tüketirken Ölçülü Olun Kan Şekerini Düşürüyor!

Kökünde bulunan gingerol, shogaol maddesi kuvvetli bir antienflamatuar ve antioksidan olan zencefil bu sayede vücutta bulunan iltihabı söküp atıyor. Kas ağrısından, mide bulantısına kadar her derde deva olan bu bitki vücuda girdiği anda tüm olumsuzluklarla savaşmaya ve onarmaya başlar.

Ama tüketildikten sonra kan şekerinde düşüşe sebep olduğu da gerçek. bu da enerji düşüşü yaşamamıza sebep olarak vücudumuzu yorar.

Dizlerde  bulunan kireçlemeye bile çare olan ve ağrıyı azaltan bu bitkiyi elbette kararında tüketmek sağlıklı olacaktır. Tabi bir de hamilelerin tüketmemesi gerektiği yönünde çok sayıda bilgi var bu konuyla ilgili kanıtlanmış herhangi bir şey olmasa da hamile kadınların düşük yapmasına sebep olduğu belirtiliyor. Siz yine de içerken dikkatli olun.

Sedef Hastasıysanız Dikkat!

Safra kesesi yahut Sedef hastalığınız varsa zencefil tüketmek için kabusa neden olabilir. Yüksek miktarda tüketildiğinde kanamaya neden olan zencefil, yapılan araştırmalar neticesinde direkt sedef hastalarını hedef alıyor.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz