Eğitim-bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa: "16 Nisan’da Mührümüzü ’Evet’ Olacak"

Eğitim-bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa: "16 Nisan’da Mührümüzü ’Evet’ Olacak"

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele eden Memur-Sen üyelerinin, 16 Nisan'da da aynı duyarlılıkla...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele eden Memur-Sen üyelerinin, 16 Nisan'da da aynı duyarlılıkla karar vereceğini ifade etti.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, Eğitim-Bir-Sen Temsilciği tarafından organize edilen programa, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ile Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek konuşmacı olarak katıldı. Programın akışı ile ilgili sunumu Simav Eğitim-Bir-Sen Başkanı Halil Aktay yaptı. İş-Kur Kütahya İl Müdürlüğü'ne atanan, Eğitim-Bir-Sen Kütahya İl Başkanı Kamil Uçan'ın açılış konuşmasının ardından, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve AK Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner selamlama konuşmalarını yaptılar.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ise konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadele eden Memur-Sen üyelerinin, 16 Nisan'da da aynı duyarlılıkla hizmet edeceklerine inandıklarını ifade etti. Kolukısa, "Hayat tasarruf edilemez, hayat ya bir dava uğruna sarf edilir ya da arzu ve hevalar uğruna israf edilir. Ömür dediğimiz şey insana nakit olarak verilir, an be an tahsil edilir. Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan'ın gösterdiği cesaret çizgisinden korkmadan ve yılmadan yürümeye devam ediyoruz. Türkiye gerçekten çok ince bir çizginin üzerinde, çok derin zamanlardan geçiyor, herkesin alacağı insiyatifin tarihi bir öneme sahip olduğu zaman dilimlerinden geçiyoruz. Adeta yeniden bir kurtuluş ve kuruluş aşamasındayız. Ya bundan sonraki yüzyılımızı garanti altına alacağız, ya da 15 Temmuz'da başarılamayan işgal hareketinin yeniden tekrarlanması için hainlere ve kuklalara yeni bir kapı aralayacağız. Aslında, 16 Nisan'da vereceğimiz karar bu, başka bir karar değil. 16 Nisan'da mührümüzü devletimizden yana evet olarak basacağız" şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, sendikal faaliyetler ve ülkenin içinde bulunduğu referandum ortamı hakkında bilgi verdi. Örnek, Simav damadı olarak, halk oylamasında Simav'a güvendiklerini ifade etti. İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı.

Çok sayıda sendika üyesi ve vatandaşın katıldığı program, günün anısına takdim edilen hediyeler ve toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi. (MEİ-EFE)

Eğitim-bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa: "16 Nisan’da Mührümüzü ’Evet’ Olacak"

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.