• BIST 101.729
  • Altın 226,010
  • Dolar 5,3025
  • Euro 5,9989
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

Eğitime doymayan rektör Yavuz Coşkun

Eğitime doymayan rektör Yavuz Coşkun
Gaziantep Üniversitesi (GAÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Lisans Bölümü'nün final sınavlarında ter döktü.

Rektörü olduğu Gaziantep Üniversitesi'nin Makine Mühendisliği binasında sınava giren Prof. Dr. Coşkun, okumanın yaşının olmadığını, ilimin beşikten mezara olduğunu söyledi. Yüzlerce öğrencisi bulunan Rektör Prof. Dr. Coşkun ile aynı salonda sınava giren öğrenciler de şaşkınlıklarını gizleyemedi.


Tıp doktoru olan Prof. Dr. Coşkun, sosyal bilimlere merakının olduğunu belirterek, "Üniversite tümüyle kuşatıyor bizi. Bir yandan rektörlük yapıyorum bir yandan da öğrenci olarak sınava giriyorum. Açık öğretim fakültesinde sosyoloji lisans bölümünü okuyorum. Kendim tıp doktoruyum. Çocuk hekimiyim. Okumanın yaşı yok beşikten mezara kadar diyor ya ilim böyle bir hevesim vardı. Sosyal bilimlere de oldukça meyilliyimdir. Bu şekilde bir lisans programına dönüştürmek istedik. İnşallah güzel olur. Sınavım iyi geçti. Çok çalışmamıza gerek kalmıyor çünkü hayatımızda bu tür okumaları zaman zaman yapıyoruz. O yüzden çok sıkıntılı olmuyor. Herkese tavsiye ediyorum. Hedefim kendimi geliştirmek. Kendimi biraz daha diri tutmak, bilgilerimi, çalışmalarımı diri tutmak. Öğrenciler beni görünce şaşırıyor. Bu güzel bir şey. Onlar için motive edici bir faktör olabiliyorsam ne güzel. Üniversite tümüyle kuşatıyor bizi. Bir yandan rektörlük yapıyorum bir yandan da öğrenci olarak sınava giriyorum. Açık öğretim fakültesinde sosyoloji lisans bölümünü okuyorum" dedi.


Sınava giren öğrencilerden Aziz Miraç Karaoğlu, Rektör Prof. Dr. Coşkun'u görünce şaşırdığını kaydetti. Eskişehir Üniversitesi Sosyoloji birinci sınıf öğrencisi olduğunu belirten Miraç, "Bugün güz dönemi final sınavına girdik. Rektörümüzün de bizimle birlikte bu sınavda olmasından çok büyük mutluluk duyduk. İster istemez şaşırıyoruz. Bazı şeyler insanı doyurmuyor. Kendisine bu yolda başarılar diliyorum" diye konuştu. 
LİDER OLGUN - ORHAN ERKILIÇ 

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim