Ek gelir kazanmak için ne yapabilirim diyenlere para kazandıran iş önerileri

Bazen kazandıklarınız size yetmeyebilir. O sırada ek gelir elde edebileceğiniz iş fikirleri düşünmeye başlarsınız. Bunun birden çok yöntemi vardır.

Ek gelir kazanmak için ne yapabilirim diyenlere para kazandıran iş önerileri
Yayınlanma Tarihi : 14 Kasım 2020 01:24

Burada asıl önemli olan detay, size uygun iş fikrini seçmek olacaktır. Zaten ek gelir kazanacağım olmasa da olur dememelisiniz. Ulusalpost'un haberine göre : Sizin için en uygununu seçtiğiniz zaman, ek gelir kapısı aniden işiniz haline dönüşebilir.

1 – Blog Sitesi Açın

Blog sitesi kurmak site ek gelir kazandırabilir. Aslında blog sahiplerine daima aktif olmaları önerilir ancak ek gelir fikri olduğu için günde bir adet içerik yükleyerek gelir elde edebilirsiniz. İlgilendiğiniz ve sevdiğiniz konular üzerinde makaleler yazarak blogunuzda yayınlayabilirsiniz. Boş zamanlarınızda blogunuza içerik üretmek size bir ek gelir kapısı olabilir.

2 – Youtube’a Video Yükleyin

İşinizden dolayı çok geziyor olabilirsiniz. Gezdiğiniz yerlerin videolarını çekip tanıtım veya vlog amaçlı Youtube hesabınıza yükleyebilirsiniz. Videolarınız belirli izlenmelere geldiği zaman size ücret kazandıracaktır. Ancak günümüzde Youtube’dan gelir elde etmek biraz daha zorlaştığı için bu iş fikrini sona bırakabilirsiniz.

3 – Toptan Uygun Fiyata Aldığınız Ürünleri İnstagram Üzerinden Satın

İnstagram’da son zamanlarda artan butik ve işletme hesaplarına denk gelmişsinizdir. Yüksek cirolar elde etmek gibi hedefiniz olmadığı için küçük çaplı şahıs şirketi kurarak bu satışları yapabilirsiniz. Şirket kelimesini duyunca aklınız şaşırmasın. Şahıs şirketi kurmak oldukça kolaydır. Satın aldığınız toptan ürünleri buradan perakende şekilde satabilirsiniz. Günde 1-2 tane ürün satsanız dahi size bir ek gelir sağlayacaktır.

4 – Online Eğitimler Verin

İşiniz veya eğitiminizden dolayı uzman olduğunuz yönleriniz vardır. Uzman olduğunuz alanlarda online dersler verebilirsiniz. Udemy gibi platformlarda eğitiminizi ücretli bir şekilde satabilirsiniz. Sadece o platform üzerinden değil farklı platformlarda da gelir elde edebilirsiniz, yeter ki bilgininizi pazarlayabilin.

5 – Freelancer Olarak Gelir Elde Edin

Bu yöntem aslında bir önceki yönteme benzemektedir. Kendinizi başarılı bulduğunuz konularda içerik üreterek satabilirsiniz. Freelancer olarak çalışmak isteyenler için çok fazla web site vardır. Buralarda başarılı olduğunuz yönleriniz ile gelir elde edebilirsiniz. Mesela çok iyi Logo tasarlayabiliyorsunuz veya Photoshop alanında uzmansınız, bu uzmanlık alanlarınıza ihtiyaç duyan insanlar olacaktır. İhtiyacı olan insanları bulup, belirlediğiniz ücret karşılığında hizmet vereceksiniz. Üstelik müşterileri uzun uğraşla aramıyorsunuz. Hizmet almak isteyenleri Freelancer platformları sayesinde kolayca buluyorsunuz.

6 – El İşi Ürünler Satın

Aslında bu fikrini yapabilmeniz için biraz el beceriniz olması gerekiyor. Tasarımı ve yapmak istediğiniz ürün fikri tamamen size kalmış durumda. Kendi el becerileriniz ile yaptıklarınız ürünleri, internet üzerinden veya dışarıdaki kişilere satabilirsiniz. Çevreniz genişse işiniz daha kolay olacak. İhtiyacı olan insanlara ulaşıp onlara daha kolay satacaksınız. Böyle bir iş yapmayı planlıyorsanız, kesinlikle arkadaşlarınıza söylemelisiniz.  Ürünlerinizi beğenip almak isteyenler illaki olacaktır.

7 – Stok Fotoğrafçılığı Yapın

Bu iş fikrinin hoşunuza gideceğinden eminiz. Fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız bu iş tam size göre. Profesyonel olarak çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden ihtiyacı olan insanlara satabilirsiniz. Blog yazarları, web site sahipleri, reklam şirketleri ve daha birçok farklı kişiler sizin fotoğraflarınızı belli bir ücret karşılığında satın alacaklardır. Bu iş fikrini bir düşünün deriz.

ULUSALPOST.COM

İlgili Haberler