Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık duyurdu Yaşlı Ve Engelli Aylıkları Bugün Ödenecek

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren maaş ödemesi müjdesi geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, mayıs ayı yaşlı ve engelli aylıklarının Ramazan Bayramı dolayısıyla bugün ödeneceğinin müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık duyurdu Yaşlı Ve Engelli Aylıkları Bugün Ödenecek
Yayınlanma Tarihi : 29 Nisan 2022 13:49

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık milyonlarca kişiyi ilgilendiren maaş ödemesiyle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Yanık, yazılı açıklamasında, yaklaşık 833 milyon lira tutarında yaşlı, 653 milyon lira tutarında da engelli aylığının vatandaşların hesabına yatırılacağını belirtti.

Ramazan Bayramı'nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesini dileyen Yanık, "Bayram nedeniyle yaşlı ve engelli aylıklarını bugün hesaplara yatırıyoruz. Toplam 1 milyar 486 milyon lira tutarında ödemeyi gerçekleştirmiş olacağız." ifadesini kullandı.

Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduklarını kaydetti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı