Ali Tezel beklenen ek zammı açıkladı! Tahmini doğru çıkarsa işte yapılacak zam

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel milyonlarca asgari ücretlinin beklediği ek zammı açıkladı.

Ali Tezel beklenen ek zammı açıkladı! Tahmini doğru çıkarsa işte yapılacak zam
Yayınlanma Tarihi : 19 Mart 2022 21:30

Yaptığı yorumlarla dikkat çeken isimlerden biri olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ali Tezel günlerdir gündemde olan asgari ücretlilerin beklediği ek zamla ilgili çok kritik bir açıklama yaptı. 

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın asgari ücrete ikinci bir zam yapılabileceğiyle ilgili açıklamasının ardından Cumhuriyet TV’ye konuşan sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, zam konusunda tahminde bulundu. 

Ali Tezel şu ifadeleri kullandı: “Şu anda yurttaşın ikinci bir zamma ihtiyacı var ama bu devletin kasasından çıkmıyor. Esnafın, işyerinin kasasından çıkıyor. Yani başkasının kasasından para harcamak gibi bir şey. Bu da istihdamı daraltır yani esnafın 5 çalışanı varsa esnaf bunun altından kalkamaz ve yarısını çıkarır.”

Ali Tezel, piyasada hissedilen enflasyonun yüzde 70-80 civarında olduğunu belirterek, “Bu anlamda temmuz ayında Çalışma Bakanlığı asgari ücret tespit komisyonunu tekrar toplantıya çağırırsa burada karar tek bir kişinin ağzında olacaktır. Benim beklentim yüzde 25 civarında yeni bir zam” ifadelerini kullandı.