Altın Alacakları İlgilendiren Uyarı Tunç Şatıroğlu'ndan geldi

Altın fiyatlarında dalgalanma sürerken Tunç Şatıroğlu Altın alacakları uyardı...

Altın Alacakları İlgilendiren Uyarı Tunç Şatıroğlu'ndan geldi
Yayınlanma Tarihi : 16 Ağustos 2021 19:46

Ekonomist Tunç Şatıroğlu altın fiyatları konusunda önemli uyarılarda bulundu. Yaz sezonunun bitmesine az bir zaman kaldı. Özellikle düğün yapacakların gözü kulağı da altın fiyatlarına kilitlenmiş durumda. Altındaki yükseliş bir duruyor bir çıkıyor. Bu durum yatırımcının ne yapacağını bilmemesine yol açıyor

Yeni Akit gazetesinde ise ekonomist Tunç Şatıroğlu'nun altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmeleri yer aldı. İşte Tunç Şatıroğlu'nun altın fiyatları hakkında yapmış olduğu uyarılardan bazı başlıklar:

****

Gümüş iyi bir yükseliş gösterdi. Gösterge AL'a dönmek üzere. Ancak altına göre gümüş daha oynak olduğu için alım için 23,75 üzerinde kapandığını görmek lazım.

****

Gram gümüşte ise gösterge AL'a dönüyor ancak 6,50 üzerinde kapanış olmalı. Yoksa yanıltıcı olabiliyor.

Dolar, G. Kore swap anlaşması ve faiz indirimi tehlikesini de atlatmamızla TL bir miktar güçlenmişti. Fitch'ten gelen pozitif haberle bu etki bir miktar daha sürebilir. Bu haberlerin eksi yöndeki etkisinin kısa süreli ve geçici olmasını beklerim.

2625385.jpg

****

Altın cuma günü hızlı yükseldi. Bugün Asya piyasasında biraz soluklandığını görünüyor. Ancak ABD 10 yıllıkları yeniden düşüyor. Yani Fed yetkililerinden yeni bir olumsuz açıklama gelmezse altın fiyatlarındaki yükselişin devamını beklerim.

Gram altında alım için temkinli olunmalı ve 488 üzerinde kapanış yapması beklenmeli.

**

16 AĞUSTOS 2021 İTİBARİYLE ALTIN FİYATLARI PEKİ NASIL OLDU?

İhlas Haber ajansı tarafından servis edilen habere göre Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 483,20 lira oldu.

****

Güncel bilgiler ise şu şekildedir buna göre İstanbul Kapalıçarşı'da 483 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 483,20 liradan işlem görüyor, 16 Ağustos 2021 itibariyle 3 bin 183 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira 3 bin 204 liradan, 440,50 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 444,50 liradan, 3 bin 110 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet 3 bin 130 liradan, bin 555 liradan alınan Yarım Ziynet bin 565 liradan ve 778 liradan alınan Çeyrek Ziynet 783 liradan işlem görmektedir.

****

Altın fiyatlarının durağan seyrettiği bu günlerde uzmanlar altın  piyasasını yakından takip ederken vatandaşların altın alım satımında da temkinli yaklaşmaları öneriliyor..

Kaynak: Yeni Akit - İhlas Haber Ajansı

İlgili Haberler