Altın neden düştü? İslam Memiş 'Bekleyen kazanacak' dedi! Tarih verdi

Finans Analisti İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarının gelecek günlerde yatırımcısının yüzünü güldüreceğini ifade etti.

Altın neden düştü? İslam Memiş 'Bekleyen kazanacak' dedi! Tarih verdi
Yayınlanma Tarihi : 15 Nisan 2023 13:18

Altın fiyatları hakkında açıklamalarda bulunan İslam Memiş, “Yaz aylarında bu yükseliş trendinin 2 bin 350 dolara kadar çıkma olasılığı var. Merkez Bankaları faiz artırımlarını sonlandırıp kenara çekilecek ve en önemlisi belirsizlik devam ediyor. Muhtemelen bu banka iflasları farklı ülkelere sıçrayabilir" dedi.  

Memiş şunları kaydetti:

BEKLEYEN KAZANACAK

"Bu rakamsal değerler karşısında 2 tür yatırımcı var. Elinde bulunduran ve elinde altın olmayan yatırımcılar. Elinde altın olan yatırımcılara hem makas aralığı hem de belirsizlikten dolayı bozdurmak için acele etmemelerini tavsiye ediyoruz. Yukarı yönlü hareketler devam edecek. Elinde altın olmayan yatırımcılar için ara ara fırsatlar gelecektir. Bunu yılın son alım fırsatı olarak değerlendirmek ve alıp unutmaları gerektiğini düşünüyorum. Seçim sürecinde olduğumuz için seçimden sonra Merkez Bankası'nın politikaları ile beraber daha net yorum yapılabilir. Bugün oluşan koşullar yeni zirveleri işaret ediyor"