Altın uzmanı İslam Memiş yatırımcılara yeni bir tüyo verdi

Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, Altın yatırımcılarına önemli uyarlarda bulunarak Altın piyasalarını bekleyen süreci açıkladı ve Altın yatırımcılarına bir tüyo verdi

Altın uzmanı İslam Memiş yatırımcılara yeni bir tüyo verdi
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2022 22:39

Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, Altın yatırımcılarını uyardı. Enflasyona alışmamamız gerektiğinin altını çizen İslam Memiş ayrıca yapmış olduğu değerlendirmelerde yatırımcılara tüyo da vermeyi ihmal etmedi.

Altın yatırımcılarının sosyal medya konusunda da dikkatli olması gerektiğinin altını çizen İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmede Pazartesi gününe de dikkat çekti.

Altın piyasaları konusunda uzman isimlerden biri olan İslam Memiş adeta enflasyon açıklamasıyla acı gerçeği itiraf etmiş oldu. Enflasyonla ilgili değerlendirmeleri kısa sürede medyanın da gündemine oturdu. Peki İslam Memiş açıklamalarında neler söyledi?

Haber Global tarafından paylaşılan haberde; İslam Memiş'in Altın piyasalarıyla ilgili değerlendirmeleri belli oldu.

"Pazartesi günü enflasyon rakamı açıklanacak. Yüksek gelecek bunu bilmeniz gerekiyor. Önümüzdeki yılın ortalarına kadar yüksek bir enflasyona alışmamız gerekiyor." 

Peki vatandaş bu durumda ne yapabilir? İslam Memiş bu konuda  yapılabilecek 3 şey olduğunu söyledi. 

"Birincisi Yüzde 60'ın üzerinde bir enflasyon olacak. Bunu kabullenin. Kendi paranızı enflasyona karşı korumak için enflasyonun olduğu her yerde altın ve gümüş gibi madenler daha çok koruyucu olduğu için bu tarafa yönelmenizde daha büyür bir avantaj olacaktır, bu da ikincisi.

Üçüncüsü ise Nisan ayındaki bu barış hikayesini yazanların rehavetine kapılmadan hazırlığınızı yapmanız gerekiyor.

SOSYAL MEDYA KONUSUNDA DA UYARAN İSLAM MEMİŞ YAPILMASI GEREKENLERİ AÇIKLADI


Sosyal medyada şöyle bir algı vardır. Gram altın bin lira olunca iki bin lira olacak derler. Gram altın 880'lere indiğinde ise 700 lira olacak derler. Böyle bir şey yok. Kendinize bir sınır bir hedef belirlemeniz lazım.

Gram altın 880'e gelirse ben alırım, ama ne diyorum 900 liranın altında kademeli alırım. 883'e geldiğinde yüzde 25 alan aldı, kazandı. Almayan kaybetti, yazık oldu. Satana daha çok yazık oldu."

İslam Memiş'in özellikle Aralık ayında yapmış olduğu analizler birebir tutmuş ve çok sayıda altın yatırımcısı şaşkına dönmüştü. O gün bugündür İslam Memiş'in değerlendirmeleri büyük ilgi görüyor. 

Kaynak: Haber Global

İlgili Haberler