Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş dört katı kazandıracak yatırım alanını açıkladı

Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş bu kez dolar ya da altın konusunda uyarmadı. Konut sektörüyle ilgili uyardı.

Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş dört katı kazandıracak yatırım alanını açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 08 Nisan 2022 20:42

Türkiye genelinde son dönemde kira fiyatları artarak devam ediyor. Sadece kira fiyatları değil konut fiyatları da uçuşa geçmiş durumda.

İran, Suriye, Irak ve çok sayıda Arap ülkesinin vatandaşları Türkiye'den konut satın alıyor. Ukrayna savaşı sonrasında da Rusya ve Ukrayna'dan gelenler Türkiye'den ev almaya başladılar. Genç nüfusun giderek arttığı Türkiye'de konut fiyatlarının önümüzdeki dönemde daha da artması bekleniyor. Para piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in TV100 tarafından servis edilen uyarıları gündem oldu. İslam Memiş yatırımcılara dört katı kazandıracak yatırım alanı hakkında bilgiler verdi.

EV SATIP ARABA ALANALR ZARAR ETTİ

"Şu anda elinde nakit olanlar ev almak için bekliyorlar ama fiyatlara yetişemiyorlar" diyerek son 2 yıldır ev satan, araba satanların zarar ettiğini söyleyen Memiş, yatırımcıları uyardı.

DEV RANT PİYASASINI DEŞİFRE ETTİ 

İslam Memiş emlak piyasasında yabancı yatırımcıların oluşturduğu dev rant piyasasını anlatarak yetkilileri bu konuda acil önlem almaya çağırdı. Memiş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Konut almak istiyorsanız bir an önce almalısınız. Türkiye göç alan bir ülke. Kitlesel göçler artmaya devam edecek. Nüfus artışı demek kiranın artması demek. Döviz vb artışlar da maliyete yansıyacak. Türkiye'nin genç nüfus oranı çok fazla, bu insanlar evlenecek, barınma ihtiyacı olacak, nasıl ev alacak? Bu konular gözden geçirilmeli.

YATIRIMCILARA KÜÇÜK BİR ÖRNEK VERDİ

İslam Memiş, "Yatırım amaçlı ev alınır mı? 20 yıl önce dolar 1,25 lira seviyesinde, bugün 14,75 lira seviyesinde.  Bu kadar" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: TV100