Ankara karıştı! İddialara göre Hazine ve Maliye Bakanı yine değişiyor

Önce Berat Albayrak ardından da Lütfi Elvan istifa etmişti. Yerine ise Nurettin Nebati atanmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığında yeni bir değişim olacağı konuşuluyor

Ankara karıştı! İddialara göre Hazine ve Maliye Bakanı yine değişiyor
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2022 16:12

Son dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor. Yaptığı çok sayıda açıklama muhalefet ve muhalefet medyası tarafından çok sert sözlerle hedef alınıyor.

Üstelik yeni bakanın açıklamaları AKP içerisinde de tartışmalara yol açıyor. Ankara kulislerinde ise bomba bir iddia gündeme getirildi.

MEHMET ŞİMŞEK GERİ DÖNECEK

AKP'nin geçmişteki en önemli ekonomi kurmaylarından biri olan Mehmet Şimşek'in tekrar kabineye bakan olarak geri döneceği öne sürüldü. İddialara göre Mehmet Şimşek şimdilik sıcak bakmıyor ancak geri dönmesi için temaslar sürüyor. 

thumbs-b-c-3509b70cfdedac16fd79e7eb0752ada4.jpg

Cumhuriyet yazarı Erdal Sağlam katıldığı bir canlı yayında Ankara kulislerinde konuşulan çarpıcı bir bilgiyi paylaştı..

İşte Sağlam'ın o açıklamaları:
 
İki gündür bir haber dolaşıyor. Nebati'nin gidip Mehmet Şimşek'in geleceği konuşuluyor. Şimşek istemiyor ancak zorluyorlar. Nebati'nin her gün çıkıp konuşması hayra alamet değil. Şimşek gelirse politika değişikliği olacak mı? Göreceğiz. Şimşek'in kredibilitesi çok yüksek. Dünya piyasasında saygınlığı olan ve tanınan biri. ( Kaynak: Yurt Gazetesi )